08

06.2019

22:04

Koondis jäi napilt alla Põhja-Iirimaale

Eesti meeste koondis võõrustas A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Põhja-Iirimaad. Enam kui 8000 pealtvaataja ees südika esituse teinud Eesti läks mängu juhtima, kuid pidi lõpuks tunnistama külaliste 2:1 paremust.

Eesti asus mängu juhtima 25. minutil, mil fantastilise karistuslöögiga viis kodupubliku rõõmuks Eesti juhtima Konstatin Vassiljev. 39. minutil saatis palli pealöögiga vastase puuri Madis Vihmann, kuid kohtunik otsustas vea tõttu värava tühistada. Antud olukorda saab vaadata ERRi spordiportaalist.

Teisel poolajal tabas Vassiljevi tugev kauglöök vastaste värava latti ning eduseisu kahekordistada ei õnnestunud. Põhja-IIrimaa otsustas mängu saatus 77. ja 81. minuti väravatest. Esmalt suutis Conor Washington viigistada ning külaliste võiduvärava eest hoolitses Josh Magennis.

Kõiki mängu väravaid näeb ERRi spordiportaalist.

Põhja-Iirimaa on teeninud esimese kolme valikmänguga maksimaalsed üheksa punkti. Eestil pole õnnestunud kahe mänguga veel punktiarvet avamata. Eesti peab järgmise mängu juba 11. juunil võõrsil, kui Mainzis minnakse vastamisi Saksamaa koondisega, kes on täna mängima võõrsil Valgevenega. Eesti järgmine kodumäng leiab aset 5. septembril, mil meie vastaseks on Valgene. Pääsmed on saadaval Piletilevis.