12

03.2011

18:30

Naiste järelkasvukoondis kaotas Jaapanile

Eesti naiste järelkasvukoondis pidi Venemaal Sotšis jätkuva turniiri veerandfinaalis tunnistama tugeva Jaapani 0:7 paremust.

Eestlannad suutsid maailmameistrivõistlustel sama koosseisuga poolfinaali jõudnud jaapanlannad nullil hoida 29. minutini. Paar minutit hiljem vigastas põlve Eesti kapten Kairi Himanen, mis lõi sassi ka naiskonna mängurütmi ning vahetult enne poolajavilet lõi Jaapan 2:0.

Peatreener Keith Boanase sõnul soodustas vastaste mängu selle toimumine tehiskattega väljakul, sest nii pääsesid nende tehnilised ja kiiruslikud omadused paremini maksvusele. “Jaapan on väga tehniline naiskond, kuid pakkusime neile sellel turniiril ilmselt raskeima avapoolaja,” sõnas Boanas. “Himaneni vigastus mõjutas meid palju ja ka järgmisest kahest kohtumisest jääb ta eemale.”

Võimalusi jagus ka Eestile, kuid neist ilmselt parima võttis ära kohtuniku vile. Pärast Jaapani nurgalööki vasturünnakule ja väravavahiga silmitsi pääsenud Signy Aarna peatas vilemees, sest üks jaapanlanna oli jäänud Eesti karistusalasse lebama. Olukord võeti tagasi ning kuigi jaapanlannad andsid palli Eestile tagasi, tehti seda meie väljakupoolel, millele järgnes kohe pallikaotus ja 0:3 värav.

“Kaks mängu enne tänast olid olnud väga rasked ja kui meile nii rumalalt 0:3 löödi, võttis see tüdrukutel pea norgu,” lausus Boanas. “Tegin teisel poolajal palju vahetusi, et anda kõigile mänguaega. Tulemusena löödi meile küll veel neli väravat, kuid Jaapan on ka tõeline maailma tase.”

Eesti järgmine vastane on Türgi, kellele kahel eelmisel aastal samas kaotatud on. Järgmine vastane tuleb paarist USA-Venemaa ning nüüd on Eestil võimalus püüda maksimaalselt 5. kohta.

Poolfinaali on lisaks Jaapanile jõudnud Hiina, Põhja-Korea ning Krasnodari võistkond. “Sellises konkurentsis kaheksa sekka jõudmine on väga suur saavutus ja olen juba selle üle rõõmus, kuid tahame Türgilt revanši võtta,” lausus Boanas. “Aasia võistkonnad treenivad koos ligi 12 kuud aastas ja kui suudame neile peavalu valmistada, on juba see saavutus.”

Eesti mängib Türgiga esmaspäeva hommikul kell 9.00 algavas kohtumises.

EESTI – JAAPAN 0:7 (0:2)

Väravad: 29., 40., 55., 57., 60., 70., 76.

Eesti: Getter Laar; Grete Ojala (75. Sirje Roops), Anete Paulus, Saskia Sonnberg, Saron Läänmäe (75. Grete-Lilijane Küppas); Liis Lepik (75. Liivi Sõrmus), Kairi Himanen (30. Triinu Esken); Katrin Loo (75. Tiina Trutsi), Riin Emajõe, Liis Emajõe (75. Kadre Päri); Signy Aarna (75. Eneli Vals)
Varus: Sirje Roops, Grete-Lilijane Küppas, Liivi Sõrmus, Triinu Esken, Tiina Trutsi, Kadre Päri, Eneli Vals.