02

09.2018

21:25

Naiste koondis ja tüdrukute U15 teenisid Balti turniiril teise koha

Naiste ja tüdrukute U15 koondis pidasid täna otsustavad mängud Balti turniiril, kui mõlemas kohtumises võtsid võidu Läti esindused, teenides ka turniirivõidud. Eesti koondised saavutasid teise koha.

Avamängus Leeduga viigistanud naiste A-koondis vajas turniiril esikoha saavutamiseks Läti vastu võitu, kuna lõunanaabrid olid leedulannad eelnevalt 4:0 alistanud. Avapoolajal näitas Eesti head distsipliini ja suutis mängu enda kontrolli all hoida, ent vaheajapausile mindi siiski 0:0 seisuga.

Sellest tulemusest oleks Lätile turniirivõiduks piisanud, ent kohe teise poolaja alguses suutsid külalised ka kohtumist juhtima minna, kui Sandra Voitane saatis palli otse karistuslöögist väravavõrku. Läti jõudis oma teise tabamuseni 69. minutil – standardolukorrast tegi peaga skoori Karlina Miksone.

Kaitsja Pille Raadik ja koondise peatreener Jarmo Matikainen sõnasid pärast kohtumist Soccernet.ee-le, et saatuslikuks sai olukordade lõpetamine. „Nad lõid meile karistuslöökidest ära ja ise meie ei löönud. Teravusest ja viimasest söödust jäi natuke puudu - sinna me jõudsime, aga ära ei suutnud lõpetada,” rääkis Raadik.

„Kui vaadata meie ründemängu, siis olime pallivaldamises head, ründasime kiirelt. Mõlemas mängus lõime piisavalt võimalusi, et need mõlemad mängud võita, aga siis on see osa ... jalgpall on väravalöömise mäng ja sa pead väravaid lööma! See on see, mille ette võtame ja mille suunas töötame,” nägi soomlasest peatreener kohti, mis vajavad parandamist.

Turniiri kokkuvõttes kogus Läti kuus punkti, Eesti lõpetas ühe punktiga teisena, edestades tänu paremale väravate vahele Leedut.

Tüdrukute U15 koondis kohtus täna samuti otsustavas mängus Läti eakaaslastega. Avakohtumises Leedu vastu väga head esitust näidanud ja 7:0 võidu võtnud Eesti pidi Lätilt vastu võtma 1:3 kaotuse ja sellega teeniti ka lätlaste järel teine koht.

Eesti jäi 17. minutil kaotusseisu, kuid vaid minut hiljem viigistati seis tänu Liselle Paltsi tabamusele ning selle seisuga mindi ka vaheajapausile. Mängu jaoks said otsustavaks teise poolaja algus, kui lätlased suutis nelja minuti jooksul lüüa kaks vastuseta väravat.

Läti lõpetas turniiri kuue punktiga, kellele järgnes kolme punktiga Eesti ning punktideta jäänud Leedu.