31

03.2010

15:50

Naiste koondis Serbiale vastu ei saanud

Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas maailmameistrivõistluste valikkohtumise võõrsil Serbiale 0:4.

Laupäeval Horvaatia 3:0 alistanud Eesti jäi kaotusseisu 14. minutil, kui täpne oli Jovana Damnjanovic, ent avapoolajal ei puudunud võimalused ka Eestil.

Peatreener Keith Boanasi sõnul oli Serbia Horvaatiast tugevam ning et viimane esimese vastu viigi sai, puhas õnn. “Poolaeg võinuks jääda 1:1, kuid ei suutnud oma šansse ära kasutada,” ütles Boanas. “Vaheajal rääkisin, et püüame võita ning nende mõtetega läksime ka väljakule.”

Paraku tegi Jovana Sretenović 54. minutil seisuks 2:0 Serbiale ning vastavalt 73. ja 89. minutil olid täpsed Lidija Stojkanovic ja Danka Podovac.

“Tahtsime vahetustega mängu muudatust tuua, kuid kahjuks lõid nad enne 2:0,” lausus Boanas. “0:3 löödi pärast nurgalööki, kus eksisime vastase markeerimisel, ja 0:4 juba siis, kui olime ise suured jõud rünnakule viinud.”

Pärast mängu olid pallurid kurvad, kuid peatreener nägi selles positiivset märki: “Minu jaoks oli oluline sellist reaktsiooni näha, sest see näitab sisu ja ambitsioone. Veel aasta tagasi oli olukord teistsugune.”

MM-valikturniir jätkub Eesti jaoks kahe kuu pärast, kui 6. juunil võõrustatakse Põhja-Iirimaad. 19. juunil mängitakse kodus Serbiaga ning neli päeva hiljem Prantsusmaaga.

Tugeva Prantsusmaa ja Islandi järel peab Boanas 3. koha saavutamist realistlikuks, sest ülejäänud nelik, kuhu kuuluvad Eesti, Põhja-Iirimaa, Serbia ja Horvaatia, on tasmelt sarnane.

MM-valikmäng 31. märtsil Mirko Vucurevic staadion, Banatski Dvor
kell 16:00 SERBIA - EESTI  4:0 (1:0)
Ametlik protokoll
Väravad: 14. Jovana Damnjanovic, 54. Jovana Sretenović, 73. Lidija Stojkanovic, 89. Danka Podovac
Hoiatused: 45. Milica Mijatović - 48. Hannaliis Jaadla, 49. Aljona Sasova, 84. Pille Raadik

Serbia: 1-Ljiljana Gardijan, 2-Danijela Trajković, 4-Milica Stanković (37. 11-Jovana Sretenović), 5-Lidija Stojkanovic, 6-Indira Ilić, 7-Selena Dimitridevic (14. 3-Christina Sampanidis), 8-Tamara Jovanović (79. 14-Marija Nikolić), 9-Danka Podovac, 10-Milena Pešić, 16-Milica Mijatović, 18-Jovana Damnjanovic.
Varus: 12-Milena Vuković, 3-Christina Sampanidis, 11-Jovana Sretenović, 13-Ivana Zdravkovic, 14-Marija Nikolić, 15-Ivana Kostić, 17-Kristina Krstić.

Eesti: 1-Elis Meetua, 2-Liis Emajõe, 3-Hannaliis Jaadla (73. 15-Kärt Kaseorg), 5-Geit Prants (60. 8-Kaire Palmaru), 6-Inna Zlidnis, 7-Katrin Loo, 9-Signy Aarna, 11-Aljona Sasova (73. 10-Kairi Himanen), 16-Liis Pello, 17-Anastassia Morkovkina, 18-Pille Raadik.
Varus: 12-Getter Laar, 4-Sirje Roops, 8-Kaire Palmaru, 10-Kairi Himanen, 13-Aleksandra Ševoldajeva, 14-Sasskia Sonnberg, 15-Kärt Kaseorg.