31

08.2020

15:24

Naiste koondislased välismaal: Åland jätkab võidulainel

Möödunud nädalal olid nii Soomes, Itaalias kui ka Ungaris võistlustules mitmed naiste koondise mängijate koduklubid.

Soome naiste kõrgliigas on heas hoos Åland United, kui möödunud nädalavahetusel teeniti viies järjestikune võit, alistades JyPK 3:0. Kohtumise kõik väravad sündisid avapoolajal. Skoori avas viiendal minutil Emelie Johansson ning 18. minutil suurendas eduseisu Anna Westerlund. Hilisema lõppseisu tõi 31. minutil tabloole Anni Miettunen. Pille Raadik (pildil) tegi Ålandi eest kaasa terve mängu, Signy Aarna sekkus vahetusest 57. minutil. Liigatabelis hoiab Åland hetkel 28 punktiga esikohta. Lähimaid jälitajaid edestatakse kolme ja kuue punktiga.

Koondise väravavaht Karina Kork jälgis koduklubi HJK mängu varupingilt, kui võõrsil tuli tunnistada lähikonkurendi KuPS-i 2:1 paremust. HJK jäi 15. minutil kaotusseisu, kuid suutis kolm minutit hiljem seisu viigistada. Mängu otsustav tabamus sündis 56. minutil. HJK langes kaotusega neljandaks, lubades KuPS-i endast mööda kolmandale kohale.

Liisa Merisalu käis FC Espoo eest väljakul Soome tugevuselt kolmandas liigas, kui HJK duubelnaiskond alistati 2:1. Esialgu jäädi koduväljakul küll kaotusseisu, kuid Sara Jaatineni kahe tabamuse toel võeti siiski võit. Merisalu alustas kohtumist algkoosseisus ning vahetati pingile 71. minutil. Espoo hoiab B-grupis kümne naiskonna seas seitsmendat kohta.

Napoli ja Vlada Kubassova läksid Itaalia kõrgliiga teises voorus vastamisi Fiorentinaga ning pidid tunnistama vastaste 5:2 paremust. Napoli asus kohtumist küll 20. minutil juhtima, kuid avapoolaeg kaotati 1:2. Teisel poolajal läks Fiorentina oma teed, kui üheksa minutiga löödi kolm väravat ning Napoli suutis sellele omakorda vastata vaid ühe tabamusega. Kubassova vahetati pingile 62. minutil. Kahe mänguga pole veel Napoli punkte kirja saanud ning 12 naiskonna seas asutakse 10. positsioonil.

Inna Zlidnis ei kuulunud Ferencvárose koosseisu, kui Ungari kõrgliiga kolmandas voorus tehti 3:3 viik Astra naiskonnaga. Ferencváros juhtis 67. minutiks kohtumist 3:1, kuid viimase 17 minutiga anti edu käest ning lepiti viigipunktiga. Tabelis langes Ferencváros nüüd teisele kohale ning esimesel tabelireal olevale MTK Hungáriale jäädakse alla kahe punktiga.

Eelmine nädal tõi ka uudise, et koondist viiel korral esindanud Tammeka naiskonna mängija Renate-Ly Mehevets liitub Belgia kõrgliiga klubiga Sporting de Charleroi. Mehevets hooaja esimeses liigamängus veel koosseisu ei kuulunud, kui Charleroi pidi avavoorus tunnistama eelmisel hooajal neljandaks tulnud Genki naiskonna 3:1 paremust.