26

09.2016

14:03

Naiste koondislased välismaal: eestlannade koduklubid läksid vastamisi

Möödunud nädalavahetus pakkus naiste koondislastele kohtumisi nii karikamängudes kui ka kohalikes liigades ning palliplatsil mindi vastamisi ka omavahel.

Soome kõrgliigas kohtusid Pille Raadiku koduklubi Aland United ning Signy Aarna tööandja Kuopio Pallokissat. Kuopios peetud kohtumist alustasid paremini võõrustajad, kes asusid mängu juhtima 15. minutil. Esimene poolaeg lõppeski Kuopio üheväravalise eduga. Teisel poolajal suutis Aland aga lüüa kaks väravat, olles resultatiivsed 58. ja 68. minutil. Raadik oli naiskonna kaptenina platsil terve kohtumise, Aarna vahetati välja 78. minutil. Kuopio asub 35 punktiga tabelis neljandal kohal, Aland on 30 punktiga kuues.

Inna Zlidnise koduklubi Ferencvaros edenes Ungari karikavõistlustel veenva võiduga veerandfinaali. Kohtumises Ujpesti naiskonnaga teeniti 7:0 võit. Avapoolaja lõpuks oli seis juba 6:0 ning 75. minutil vormistati mängu lõppseis. Naiste koondise kaitsja tegi kaasa terve kohtumise.

Kaire Palmaru ja Fotbollaget Fart said kirja oma hooaja neljanda võidu. Mängu ainuke värav sündis 88. minutil. Samal minutil enne väravat vahetati mängu ka Palmaru. 16 mänguga on Fart kogunud 16 punkti ja asub sellega tabelis 9. kohal.

FC Metz-Algrange pidi Prantsusmaa kõrgliigas vastu võtma oma teise kaotuse, kui võõrsil jäädi 0:6 alla Juvisy naiskonnale. Poolajapausile minnes oli seisuks 4:0 ning teisel poolajal lisas Juvisy veel kaks väravat. Eesti koondise väravavaht Getter Laar pidi kohtumist jälgima pingilt. Metz ei ole kahe mänguga veel punkte kogunud ja asub hetkel 12. kohal.

Pildil: Pille Raadiku (nr. 4), Getter Laari (1) ja Inna Zlidnise (15) koduklubid olid nädalavahetusel aktsioonis