19

10.2010

11:40

Naiste U-17 koondis alistas kolmanda koha mängus Läti 5:1!

Eesti naiste U-17 jalgpallikoondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste valikturniiri veenva võiduga, kui Lätis Salaspilsi staadionil alistati võõrustajad 5:1 ja teeniti alagrupis kolmas koht.

Eestlannad asusid mängu juhtima juba 2. minutil, kui väravate arve avas Sixtina Ladva, 21 minutit hiljem oli täpne Liis Lepik. Teisel poolajal lisas Ladva veel kaks väravat, saades enda nimele kübaratriki, ning Eesti viimase värava lõi Merily Toom 66. minutil.

Peatreener Keith Boanase sõnul ootas ta tänasest mängust head tulemust, sest seda lubas juba 0:6 kaotusega lõppenud mäng Šveitsi vastu. "Olime Šveitsi vastu avapoolajal väga head, kuid ei löönud ära ja teisel poolajal väsisime," lausus Boanas. "Videost oli näha, et erinevalt meist ei olnud Läti Šveitsile üldse ohtlik ja täna võinuks me lüüa ka 9-10 väravat."

Augustis Venemaa eakaaslaste vastu head esitused pakkunud Eesti koondise peatreeneri kinnitusel tegid tema hoolealused turniiri jooksul läbi märgatava arengu. "Kahjuks ei saanud me vahetult enne turniiri koos harjutada, mis jättis oma jälje," ütles Boanas. "Esimene mäng Poolaga oli hea õppetund ja pärast seda läks ainult paremaks."

Kodusel turniiril punktita jäänud Läti lõi oma auvärava 80. minutil Inga Zvonkova isikus, kuid Eesti kolmandat kohta see enam ei vääranud.

Täiseduga võitis alagrupi võitis Šveits, kes alistas nii Eesti kui Läti 6:0 ja otsustavas kohtumises Poola 1:0. Poola sai oma kuus punkti Eesti ja Läti vastu, kellest saadi jagu vastavalt 9:0 ja 11:0. Eesti teenis tänase võiduga kolm punkti, Läti jäi viimaseks.