21

03.2024

16:10

Noormeeste U21 koondis teenis teise poolaja väravatest ülekaaluka võidu

Eesti noormeeste U21 koondis pidas täna, 21. märtsil aasta esimese kohtumise, kui mitteametlikus maavõistlusmängus mindi vastamisi Taani meeskond FC Horsensiga. Türgi treeninglaagri osana peetud kohtumine lõppes Eesti noormeeste kindla 6:1 võiduga.

Tasavägisel avapoolajal õnnestus kummalgi meeskonnal korra sihini jõuda: 14. minutil viis Henri Leokese söödust Eesti juhtima Egert Õunapuu, Horsensi poolelt vastas 44. minutil väravaga Søren Nørgaard. Juba 7. mänguminutil oli Eesti noormeeste kasutada ka penalti, ent kaptenipaela kandnud Nikita Mihhailovi 11-meetri karistuslöök tõrjuti.

Teisel poolajal pani Eesti oma paremuse kindlalt maksma. 47. mänguminutil taastas eduseisu keskkaitsja Hugo Palutaja, kes sai jala valgeks kauglöögist. Täpselt kümme minutit hiljem tõi 3:1 seisu tabloole vahetusest sekkunud Nikita Vassiljev, 66. ja 68. minutil olid resultatiivsed vastavalt Danil Kuraksin ja Georg Pank. 6:1 lõppseisu vormistas 78. minutil Aleksandr Šapovalov, kel oli seejuures võimalus jalg valgeks saada ka 51. minutil, ent ründaja penaltilöök tõrjuti.

U21 koondise peatreener Sander Posti sõnul oli tänane mäng selgelt Eesti noormeeste kontrolli all. Vastase näol oli tegemist Taani madalamate liigade klubiga ja väga palju infot nende kohta ei olnud. Mäng oli meie kontrolli all, tekitasime palju väravavõimalusi, lõime kuus väravat ja kaks penaltit jäi veel sisse löömata," rääkis Post.

Suureskoorilise võidu taga oli Posti sõnul suuresti vastase tase. Vastane oli veidi nõrgem nendest meeskondadest, kellega oleme tavapäraselt harjunud mängima. Saime seega rohkem rünnata ja tegeleda väravavõimaluste loomisega. Enne mängu vastase taseme kohta palju infot ei olnud. Kaitsta oskavad samas kõik ja mingitel perioodidel ei olnud ka nende vastu lihtne," ütles Post ning rõhutas veelkord, et tunneb heameelt tekitatud väravavõimaluste ja resultatiivsuse üle. Järgmine vastane on kindlasti tugevam," ütles ta lõpetuseks.

Türgi treeninglaagris ootab Eesti U21 koondist ees veel üks mitteametlik maavõistlusmäng, kui 24. märtsil kell 10 minnakse vastamisi Rootsi tugevuselt kolmanda liiga meeskonna Nordic United FCga.

Noormeeste U21 koondis jätkab sügisel mullu alanud EM-valiksarja, kus on jäänud pidada veel neli mängu: 7. septembril ja 10. oktoobril minnakse vastamisi Iisraeliga, 10. septembril Saksamaaga ning 15. oktoobril võõrustatakse Kosovo eakaaslaseid. Juunikuus võõrustab Eesti U21 koondiste Balti turniiri, Eesti alustab võistlemist 6. juuni toimuva poolfinaalmänguga Soome vastu.