21

08.2019

08:21

Noortekoondis jäi Vanuatul napilt alla Tahitile (lisatud kommentaar)

Eesti noortekoondis osaleb Vanuatult toimuval sõprusturniiril, kus tänases alagrupimängus jäädi Tahitile alla 0:1. Kohtumise ainsa värava eest hoolitsesid vastased penaltist.

Esimene poolaeg oli väga võimalustevaene. Kumbki võistkond ühtki ohtlikku olukorda ei loonud, poolaja keskel teeniti esimesed nurgalöögid, millest samuti vastaste väravale ohtu kujutatud. Mängu esimeste võimaluste eest hoolitses Eesti, kui 32. minutil blokeeriti karistusala Daniel Fedotovi löök ja üheksa minutit hiljem pääses kauglöögile Aleksander Iljin, kelle sooritus lendas üle värava. Ainus kord, kui meie väravasuul seisnud Matheas Madik pidi avapoolajal mängu sekkuma, oli lisaminutitel, mil puurilukk tuli väravast välja ja klaaris vastaste kontrarünnaku võimaluse.

Eesti suutis palli vastase väravasse toimetada 47. minutil, kuid kohtuniku hinnangul ei olnud tabamus määrustepärane, mistõttu värav suluseisu tõttu tühistati. Neli minutit hiljem viis Eesti nurgalöögist ohtlikult palli vastase värava ette, kuid nende väravavaht suutis palli rusikatega eemale suunata.

Mängu saatuse otsustanud moment leidis aset 74. minutil, mil vastasmängija oli sisenemas meie karistusalasse ning kohtuniku hinnangul takistas teda käega Ivan Timofejev, keda karistati ka kollase kaardiga. Penalti suutis 77. minutil realiseerida Tehauarii Holozet.

Seejärel suutis Eesti luua ärevaid olukordi karistuslöökidest. Iljini hea tsenderdus trahvikasti 81. minutil lõppes peaga löögiga, mis lendas üle värava, kuid kolm minutit hiljem jäi Eestil värava saavutamises väga napilt puudu – vastaste väravavaht sattus hätta peaga löögi tõrjumisega ning esimesena oli jaol Georg-Marten Meumers, kelle esimese soorituse suutis väravavaht tõrjuda ning teise Meumersi teise löögi tõi joone pealt ära vastaste kaitsja.

Vastased jäid vähemusse 87. minutil, mil väga tulise kohtumise ainsa punase kaardi teenis Tanaoa Hioe. Lisaminutitel oli Eesti kaks head võimalust – nendest esimesel juhul lõi meie avamängus viigivärava eest hoolitsenud Iljin kaarlöögiga karistusalajoone lähistelt palli vastase värava suunas, kuid nende puurilukk oli ülesannete kõrgusel. Viimastel sekunditel avanes meil karistusalas veel üks hea võimalus, kuid taas suutis vastaste väravavaht palli oma valdusesse saada.

"Järjekordselt kohtumine, kus vastasel puuduvad igasugused võimalused, aga meie vääritud tulemust kätte ei saa. Samas on tegu arenguturniiriga ja loodan, et mängijad õppisid nii mõndagi tänasest kohtumisest," sõnas turniiril noortekoondist juhendav Andres Oper.

"Kahjuks läksid täna kõik suured otsused meie vastu. Teise poolaja alguses võeti suluseisu tõttu meilt värav ära ning õnnetul kombel videokordus seda ei tõesta, samas ei lükka ümber ka. Otsustavad sündmused hakkasid lahti rulluma 70. minutil, sest saime sin bini (noorteturniiridel kasutusele võetud meetod, kus mängija eemaldatakse teatud rikkumiste korral platsilt kaheksaks minutiks - toim.) ja mõni minut hiljem oli kahtlane olukord meie karistusalas, kus anti meie vastu penalti. Väga kaheldav otsus, aga samas kinkisime selle võimaluse neile. Seejärel oli meil küll momente, eriti just Meumersi oma, kuid täna jäime vastasele siiski teenimatult alla," arutles Oper.

"Kui vaadata turniiril suurt pilti, siis pigem tunneme hetkel puudust puhtast number üheksast ehk tipuründajast. Meil on küll palju ründavaid mängijaid, aga nad on veidi teistsuguste omadustega ja pigem sobivad kõige paremini ründaja taha või äärele. Samas, suhtumise poole pealt pole mul ühtki etteheidet. Lihtsalt vahepeal jääb siin tehnilisest pagasist puudu, kuid olen välja öelnud, et pigem eksida nii, et teed õigeid asju! Peame veel lähipäevadel tööd tegema selle kallal, et milliseid olukordi lahendada ühe- ja millised kahe puutega," analüüsis peatreener.

Oma esimeses mängus penaltiseerias Paapua Uus-Guinea alistanud Eesti jaoks jätkub turniiri kohamänguga pühapäeval, mil meid ootab ees pronksimatš. Eesti vastaseks on tänase India – Uus-Kaledoonia kohtumise kaotaja*

Turniiril osalevad mängijad sünniaastaga 2001 ja nooremad ning tegu on U19 koondise ametlike mängudega.

*Täiendatud. Eesti kohtub pühapäeval meie aja järgi kell 5.45 Uus-Kaledooniaga, kes kaotas täna 1:4 Indiale. Mängu näeb otsepildis www.mycujoo.tv vahendusel.

Tänase mängu tipphetki saab vaadata SIIT.