27

01.2017

18:16

Saalijalgpallikoondis pidi valikturniiril tunnistama Armeenia paremust

Eesti saalijalgpallikoondis jäi Lätis Jelgavas toimuval EM-valikturniiril 1:5 alla Armeeniale. Eesti meeskonna mäng lagunes esimese poolaja keskel, kui vastastel lasti lühikese aja lüüa kolm väravat.

Esimesena avanes hea võimalus vastastel, kui Garegin Mashumyan terava nurga alt posti tabas. Mõned minutid hiljem sai Eesti poolt ohtlikult löögile Erik Grigorjev, kuid pall läks väravast mööda.

Avavärava puhul oli armeenlastel õnne, kui pall vastaste jaoks õnneliku põrke postist sai. Andranik Karapetyan viis palli värava alla ning kapten Saro Galstyan suutis pikali kukkudes suunata palli posti. Seejärel kukkus mänguvahend aga taas Galstyani jala peale ning teist korda meeskonna kapten ei eksinud.

Eestil avanes võimalus viigistamiseks, kui standardolukorrast mängiti hästi löögile Grigorjev, kelle löögi suutis vastaste väravavaht ristnurgast tõrjuda.

Armeenia kahekordistas oma edu 11. minutil, mil vastastel oli taas veidi õnne. Standardolukorra järel suutsid armeenlased löögile pääseda, kuid Madis Rajando selle tõrjus. Lahtise pallini jõudis esimesena Karapetyan, kes ei suutnud palli korralikult kannaga tabada, kuid pall tegi ootamatu suunamuutuse tema tugijalast, mis Rajando üle mängis.

Vastaste kolmas ja neljas värav sündisid kõigest vähem kui kaks minutit pärast teist tabamust. Armeenia pääses rünnakule ning vasakult äärelt tulnud palli lükkas meisterlikult võrku Sargis Nasibyan. Loetud hetked hiljem tegi Martin Taska ebatäpse söödu, mille järel pääses Sargis Nasibyan 1-1 rünnakule. Vastane näitas külma närvi ning tõstis palli efektselt üle Rajando väravavõrku.

Teist poolaega alustasid paremini eestlased. 24. minutil mängiti kauni kombinatsiooniga löögile Robert Veskimäe, kelle sooritus läks napilt väravast mööda. Vähem kui minut hiljem pääses Veskimäe taas löögile, kuid väravavaht suutis tõrjuda.

27. minutil teenis Armeenia karistuslöögi, mille realiseeris täpse löögiga ristnurka Saro Mardanyan.

0:5 kaotusseisu jäädes ei andnud Eesti alla ja proovis vähemalt ühe väravani jõuda. Teise poolaja teist poolt alustas Eesti hästi ning järjepanu suudeti võimalusi luua. Surve kandis vilja 32. minutil, kui Taska suutis vastaselt palli võtta, Rasmus Munskind leidis seejärel täpse sööduga Veskimäe, kes lõi palli tugeva ja täpse löögiga väravasse.

Kuigi mõlemad meeskonnad omasid veel võimalusi väravaid lüüa, jäi lõppskooriks 1:5.

Tänases teises 2. vooru kohtumises on õhtul vastamisi Läti - Saksamaa. Eesti jaoks lõpeb turniir pühapäeval, mil kell 14:00 on meie vastaseks Saksamaa. Meie gruppi juhib hetkel Armeenia täisedu kuue punktiga, Lätil on avavoorust kirjas kolm võidupunkti ning Eesti ja Saksamaa veel punktiarvet avada pole suutnud.