17

07.2010

14:13

U-16 koondis naaseb Berliinist võidu ja kaotusega

Eesti U-16 jalgpallikoondis naaseb Saksamaalt võidu ja kaotusega, kui alistas neljapäeval Berliini esinduse 4:1 ja jäi laupäevases kordusmängus alla 3:6.

1995. aastal ja hiljem sündinud poiste koondis jäi avakohtumises juba 7. minutil taha, ent Kevin Kauberi, Vladimir Avilovi, Marten Saarlasi ja Lauri Välja väravatest pandi oma paremus kindlalt maksma.

Vastupidise stsenaariumi järgi kulges kohtumine laupäeval, kui Eesti läks Kaspari Pauri 3. minuti väravast juhtima 1:0 ja Kauberi 15. minuti tabamusest 2:1, ent kaotas avapoolaja lõpus kontsentratsiooni ja jäi 2:4 taha. Kauber tõi külalised veel seisule 3:4, kuid viigivärava jahtimisel võetud riskid karistati hoopis kahe väravaga.

U-16 koondise peatreener Lars Hoppi sõnul olid kohtumised Berliiniga heaks õppetunniks. “Kui minna Saksamaale ja seal võita 4:1, siis mõeldi, et järgmine mäng tuleb kergelt ära. 2:1 peal oligi võimalus 3:1 juhtima minna, kuid vead karistati kiiresti,” ütles Hopp. “Peame õppima toime tulema nii võitude kui kaotustega. Kaotus ei ole maailma lõpp ja pärast võitu ei tohi arvata, et järgmine lihtsalt tuleb.”

U-16 rahvusesindus peab järgmised mängud 29. septembril ja 1. oktoobril võõrsil Iirimaaga. Tänavu on kahel korral 0:0 viiki mängitud Poolaga ning alistatud Helsingi piirkonna koondis 2:1. Eesti koondise peatreener on Lars Hopp, abitreener Erkki Viisma ja väravavahtide treener Oleg Andrejev.

U-16 (sünd. 1995) sõprusmäng 15. juulil
kell 19:00 BERLIIN 95 – EESTI U-16 1:4 (1:1)
Mänguaeg 2x40 minutit
Väravad: 7. – 36. Kevin Kauber, 44. pen Vladimir Avilov, 63. pen Marten Saarlas, 70. Lauri välja

Eesti U-16: 1-Marten Rimmel, 2-Marko Kabel (41. Vladimir Avilov), 3-Dmitri Bereitorov, 4-Rauf-Roman Mikailov, 5-Hindrek Ojamaa, 6-German Šlein (65. Gregor Aru), 7-Bogdan Vaštšuk (75. Priit Peedo), 8-Marten Saarlas (65. Mirza Gassimov), 9-Kaspar Paur (60. Martin Jogi), 10-Lauri Välja, 11-Kevin Kauber
Kasutamata vahetused: Henri Randväli, Kevin Aloe

kell 13:00 BERLIIN 95 – EESTI U-16 6:3 (4:2)
Väravad: 7. pen, 24., 35., 37., 75., 80. – 3. Kaspar Paur, 15., 61. Kevin Kauber

Eesti U-16: 1-Marten Rimmel (41. Henri Randväli), 2-Vladimir Avilov, 3-Kevin Aloe, 4-Rauf Roman Mikailov (41. Gregor Aru, 65. Dmitri Bereitorov), 5-Hindrek Ojamaa, 6-German Šlein
7-Bogdan Vaštšuk (41. Priit Peedo), 8-Marten Saarlas (35. Mirza Gassimov), 9-Kaspar Paur (41. Martin Jogi), 10-Lauri Välja, 11-Kevin Kauber
Kasutamata vahetus: Marko Kabel