11

10.2017

01:28

U21 koondis jäi valikmängus alla Põhja-Iirimaale

Eesti U21 jäi EM-valiksarjas võõrsil alla Põhja-Iirimaale. Kuigi mängu mindi 2:1 juhtima, jäädi lõpuks väljakuperemeestele alla 2:4.

Esimesena nõelas Põhja-Iirimaa, kui Ryan Johnson juba 2. minutil kodumeeskonna juhtima viis. Kuid Eesti tuli mängu tagasi 11. minutil, kui seisu viigistas 1:1-le Frank Liivak. Üheksa minutit hiljem läks Eesti ka kohtumist juhtima, mil täpne oli Rauno Sappinen, kuid poolajavileks oli seis Dale Gormani 43. minuti värava tõttu 2:2.

Põhja-Iirimaa läks mängu taas juhtima 61. minutil Mark Sykesi väravast ning otsustav 4:2 värav sündis kohtumise 75. minutil.

Eestil on valikgrupis viie mänguga teenitud üks punkt, millega ollakse kuuendal kohal. Põhja-Iirimaa on liider neljast mängust teenitud üheksa punktiga, kuid Hispaanial on kahe vähempeetud mängu juures kolm punkti vähem. Nelja mänguga on kuus punkti kirja saanud Slovakkia, Albaanial on nelja matšiga koos viis punkti. Kolm mängu on pidanud Island, kes on seni teeninud neli punkti.

Eesti U21 koondist ootab tänavu veel ees üks matš, kui 14. novembril võõrustatakse A. Le Coq Arenal Islandit.