08

07.2023

19:58

Vähemusse jäänud Eesti rannakoondis alistas lisaajal Poola

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 8. juulil Bakuus toimuval MM-valikturniiril Poolaga, kelle üle võeti lisaajal 5:4 võit. Koondist ootab pühapäeval ees 9.–10. koha mäng.

Kohtumine Eesti ja Poola vahel kujunes tasavägiseks ja väravaterohkeks – kui üks meeskond skooris, lõi vastane kohe tagasi. Poola läks avakolmandikul mängu juhtima, kuid juba mõne sekundi pärast viigistas seisu Ervin Stüf. Eestlased lubasid vastasel Mateusz Lisowski väravast juhtima asuda, kuid vaheajale mindi Sander Lepiku ja Ragnar Rumpi täpsete tabamuste toel üheväravalises eduseisus.

Teise kolmandiku ainus värav sündis 21. minutil, kui jala sai valgeks Jakub Jesionowski. Lõppkolmandikul haaras juhtohjad Eesti koondis, kui Albert Anissimov palli vastase võrku lennutas. Tegu oli Anissimovi esimese väravaga Eesti meeste rannakoondises. Pooltunnil teenis Stüf punase kaardi ning Poola leidis koheselt võimaluse vähemusse jäänud Eestit 4:4 viigiväravaga karistada. Mängu lõppvärav sündis lisaajal, kui Eesti viis võidule kaptenipaela kandnud Kristian Marmor.

Pühapäeval, 9. juulil kell 13.45 kohtub Eesti koondis Türgiga, kellega selgitatakse välja valikturniiri 9.–10. koha omanik.