24

02.2024

11:57

VIDEO | Eesti naiste koondis sai Kosovo vastu kirja kindla kaotuse

Eesti naiste koondis jätkas täna, 24. veebruaril võistlemist Turkish Women's Cupil, kui teise vastasena ootas koondist ees Kosovo. Esimesel poolajal löödud väravate toel võttis Kosovo kohtumisest 3:0 võidu.

Kohtumise esimese löögivõimaluse leidis Eesti 2. mänguminutil, kui vastaste vahelt pääses läbi Kristina Teern. Paraku lendas Teerni löök vastasmängija rikošetist latti ning midagi ohtlikku olukorrale ei järgnenud. Seejärel haaras Kosovo mängus kontrolli enda kätesse ning survestas eestlaste väravaalust oluliselt jõulisemalt.

Pressing tõi kosovolastele tulemuse 14. minutil, kui täpse söödukombinatsiooni tulemusel sai Modesta Uka palli enda valdusse, mängis Eesti kaitsemängija üle ning saatis palli naiste koondises debüteerinud puurilukk Victoria Vihmani seljataha. Edu duubeldati 29. minutil, kui rünnakule asunud Elizabeta Ejupile jäeti kaitseliini vahel vaba ruumi ning too tekkinud olukorra sajaprotsendiliselt lahendas. Kolm minutit hiljem kasvatati edu kolmeväravaliseks, kui paremalt äärelt rünnanud Valentina Metaj nahkkera üle väravavahi võrku toimetas.

Eesti püüdis esimesel poolajal rohkem pikkade söötudega liini taha pääseda ning sealt end löögile mängida, kuid tulemust see endaga kaasa ei toonud. Niisiis mindi vaheajale vastase 3:0 eduseisus.

Teisel poolajal leidis Eesti enda teravuse, mistõttu muutus ka mängupilt oluliselt lahtisemaks. Teern pääses 56. minutil vasakult äärelt löögile, kuid Kosovo puurilukk oli vahel. Samuti ehitasid eestlased ohtlikke momente äärtelt, kui äärekaitsjad enda kiirusega üle mängiti ning värava alla tsenderdusi saadeti. Paraku väravavõrku sahisema panna ei suudetud, sest olukorda sekkusid kas Kosovo kaitsjad või oli väravavaht enda ülesannete kõrgusel. Mari Liis Lillemäel tekkis 88. minutil ka Eesti autabamuse võimalus, kuid löök oli suunatud liiga kõrgele ning pall lendas napilt üle vastase värava.

Teisel kolmveerandtunnil suutsid mõlemad naiskonnad oma seljataguse puhtana hoida ning esimese poolaja tabamuste toel oli Kosovo noppinud Eesti üle kolmeväravalise võidu.

Koondise peatreener Sirje Kapper ütles pärast kohtumist, et Eestil jäi tugeva vastase vastu puudu kiirusest. „Esimesel poolajal olime vastase ründajate liikumise markeerimisega liiga palju hädas ning meil jäi nii enda kui vastase kolmandikul plahvatuslikust tegevusest puudu. Samuti pole meie füüsiline pool veel see, sest me ei jõudnud Kosovo ründajatega kaasa joosta või reageerisime sekund hiljem – ja see andis vastasele juba selge eelise,“ ütles ta.

Kapper lisas, et teisel poolajal leidis Eesti parema tasakaalu. „Teisel poolajal saime aga kontrolli ja oli võimalus palliga päris palju toimetada. Muutsime oma pressingumustrit, tahtsime keskväljal natuke rohkem kompaktsust säilitada ja ennetada pikemaid palle. Samuti tõime vahetustega väljakule värskust juurde, vastased nii palju vahetusi ei teinud, mistõttu andis see meile tasakaalu juurde: meie mängijad tulid uue infoga väljakule," rääkis Kapper, kes lisas, et vahetused aitasid saavutada küll mängus parema kontrolli, kuid tulemust vaadates jäi värav ikkagi kaugele.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti naiste koondist ootab Türgis toimuval rahvusvahelisel turniiril ees veel üks kohtumine, kui teisipäeval, 27. veebruaril minnakse vastamisi Hongkongiga. Pall pannakse mängu Eesti aja järgi kell 13.30 ning Gold City Sport Complex staadionil toimuvast kohtumisest vahendab otsepilti Soccernet TV.

Turkish Women’s Cupi ajakava:

Kolmapäev, 21. veebruar kell 11.00 (kell 10.00 Eesti aja järgi) India – Eesti (4:3)
Laupäev, 24. veebruar kell 11.00 (kell 10.00 Eesti aja järgi) Kosovo – Eesti (3:0)
Teisipäev, 27. veebruar kell 14.30 (kell 13.30 Eesti aja järgi) Eesti – Hongkong