09

04.2024

13:05

VIDEO | Eesti saalijalgpallikoondis kaotas viimase minuti väravast Küprosele

Eesti saalijalgpallikoondis alustas täna, 9. aprillil Küprosel toimuvat EM-valikturniiri eelvooru napi kaotusega, kui viimase minuti väravast jäädi alla võõrustajariigi koondisele tulemusega 1:2.

Kohtumise esimesel poolajal oli pallivaldamise ja ohtlike võimaluste tekitamise protsent kindlalt Eesti koondise kasuks. Eesti meeskond sai kirja ka kohtumise esimese pealelöögi, kui teisel minutil ohustas väravaalust Ervin Stüf. Stüfil tekkis 16. minutil suurepärane võimalus Eesti eduseisu viia, kui Küprosel täitus vigade arv ning eestlased teenisid penaltilöögi. Paraku oli vastaste väravavaht pallil vahel.

Kuigi esimese poolajaga oli pealelöökide arv 18:5 Eesti kasuks, muukisid eestlased Küprose väravasuu lahti alles 19. minutil, kui küljesisselöögi järel läks löögile Denis Vnukov. Eesti 1:0 eduseisul sammusid meeskonnad ka vaheajale.

Küpros alustas teist poolaega ründavamalt ning Eesti puurilukk Mark Boskin pidi tegema mitmeid otsustavaid tõrjeid, et enda seljatagune puhtana hoida. Viigivärav sündis aga kohtumise 35. minutil, kui küljesisselöögi järel mängiti oskusliku söödukombinatsiooni tulemusel löögile Andreas Savva. Teisel poolajal oli mängupilt ja pealelöökide arv meeskondade vahel võrdne, kuid Küpros otsustas mängutulemuse kohtumise viimasel minutil. 30 sekundit enne mängu lõppu kasutas Taha El Kebbe eestlaste eksimuse ära ning saatis palli väravavõrku, kindlustades sellega endale 2:1 võidu eestlaste üle.

Koondise peatreener Mikko Kytölä sõnul valmistab mängutulemus küll pettumust, kuid Eesti tekitatud olukordadega võib rahul olla. „Mängisime kolme erineva koosseisuga, olime energilised ning proovisime igal võimalikul juhul avaldada vastasele kõrget survet, samal ajal neid mitte enda värava alla lastes. Järgisime enda strateegiat ning saime hästi hakkama – hoidsime kaitses asjad korras ja olime Küprose väljaku poolel ohtlikud, lüües seejuures ka värava, mis on väga positiivne. Küll aga ei suutnud me eduseisu hoida ja vastane karistas meid kiire rünnakuga ära," rääkis ta.

Kytölä lisas, et homme on koondisel uus võimalus ning kaotuse järel pead norgu lasta ei tasu. „Peame rahulikult mängu analüüsima, kiiresti taastuma ja säilitama positiivset meelt. Tänases mängus oli nii mitmeidki häid asju, mida Andorra vastu kaasa võtta. Vaatame veel tänase Andorra ja Põhja-Iirimaa omavahelise kohtumise ära, et saada veel paremat ülevaadet vastaste hetkeseisu kohta ning sellest lähtuvalt enda ründe- ja kaitsemomendid paika panna," ütles peatreener.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Teises alagrupikohtumises ootab Eesti saalijalgpallikoondist eest Andorra, kellega minnakse vastamisi kolmapäeval, 10. aprillil Eesti aja järgi kell 15.30.

Eesti saalijalgpallikoondise koosseis kohtumises Küprosega. Foto: Eesti Jalgpalli Liit