10

04.2024

17:28

VIDEO | Eesti saalijalgpallikoondis leppis EM-valikturniiril Andorra paremusega

Eesti saalijalgpallikoondist ootas täna, 10. aprillil EM-valikturniiri eelvoorus ees teine alagrupikohtumine, kus mindi vastamisi Andorraga. Nii nagu esimeses kohtumises Küprose vastu, tunnistas Eesti viimase minuti väravast vastase 2:1 paremust.

Esimene poolaeg kulges koondiste vahel võrdselt – mõlemad hoidsid enda kaitseliini korras, samal ajal näidates ees ründeteravust ning saades kirja kaheksa pealelööki. Eesti üks poolaja parimaid võimalusi tekkis kohtumise 8. mänguminutil, kui küljesisselöögi järel suunas Maksim Babjak palli lati alla, kuid paraku lükkas Andorra puurilukk nahkkera üle värava. Teenitud nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud.

Edwin Stüfil tekkis 18. minuti alguses suurepärane löögivõimalus, kuid pall lendas üle värava. Eestil jäi oma võimalus realiseerimata ning vastane karistas selle kohe ära: puurilukk mängis Adria Blati löögile, kes ühe puutega nahkkera eestlaste väravavõrku suunas. Pärast väravat vastane elavnes ning survestas Eestit jõulisemalt, kuid poolajal rohkem väravaid ei löödud.

Teisele poolajale tuli Eesti vastu energiliselt ning sooviga kohtumine viigistada.  24. minutil oli Andorra värava ees palju pusimist ning realiseerimisvõimalust pakuti ühteaegu Pavel Rubelile, Mark Ivanovile ja Marek Naalile, kuid iga löögi järel olid vastasmängijad klaarimas. Eesti teenis kohtumise 28. minutil penaltilöögi, kui vastasmängija eestlase määrustevastaselt maha võttis. Penaltit realiseerima läinud Denis Vnukov virutas palli kindlalt võrku ning viis Eesti viigiseisule.

Poolteist minutit enne kohtumise lõpuvile asus Eesti kontrarünnakule ning Rubel pääses ka löögile, kuid pall lendas tühjaks jäetud väravast meetri jagu mööda. 20 sekundit enne kohtumise lõppu kasutas Eesti lendava väravavahi võimalust ning lubas endale sisse eksimuse, mille järel Andorra palli kindlalt tühja väravasse saatis ning endale 2:1 võidu kindlustas.

Peatreener Mikko Kytölä sõnul ei saanud mängutulemusel niivõrd määravaks koondislaste vähene taastumisaeg, vaid vastase võime kasutada Eesti eksimusi ära. „Meie taastumine eilsest kohtumisest oli hea, ma ei ütleks, et olime väsinum kui vastane. Küll aga tegime esimesel poolajal palliga vigu, liikusime veidi aeglaselt ning ei saanud palli nii palju hoida kui oleksime soovinud. Hakkasime väravavahti rohkem meie ründetegevusse kaasama, et anda mängule tasakaal ja olime selles edukad. Saime piisavalt energiat, et vastast kõrgelt pressida ja lõime võimalusi juhtima asumiseks, aga vastane pani oma paremuse maksma," rääkis peatreener.

Kytölä lisas, et kuigi alagrupist enam edasipääsu teenida pole võimalik, on oluline saada viimasest kohtumisest kirja võidutulemus. „Olime mõlemas kohtumises võidule lähedal ning tunnen, et väärisime paremat. Mul on väga kahju, et me ei suutnud edasipääsu põhiturniirile teenida, aga  pingutame viimases kohtumises laual olevate võidupunktide nimel ikka lõpuni," ütles ta.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Kolmanda ehk viimase alagrupikohtumise mängib Eesti koondis reedel, 12. aprillil kell 15.30, kui vastamisi minnakse Põhja-Iirimaaga.

Pildil Eesti saalijalgpallikoondise koosseis kohtumises Andorraga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit