06

04.2024

16:54

VIDEO | Esmakordselt Gruusiaga kohtunud neidude U19 koondis võttis vastase üle kindla võidu

Eesti neidude U19 koondis läks täna, 6. aprillil EM-valikturniiril vastamisi võõrustajariigi Gruusia eakaaslastega. Ajaloo esimese omavahelise kohtumise kallutas Eesti enda kasuks, kui vastane alistati tulemusega 3:1.

Eesti haaras kohtumises juhtohjad 24. mänguminutil, kui ebaõnnestunud karistuslöögi järel teenisid eestlased nurgalöögi. Kaisa Triin Arike tsenderdas nurgalipu juurest palli värava ette, kust Jane Mirjam sai peaga suunata nahkkera väravavahi alt võrku. Esimene värava andis koondisele indu juurde ning Eesti tegutses üha julgemalt vastase väljakupoolel. Paar minutit enne pooltunni täitumist teenis Aleksandra Kelli kaks suurepärast võimalust, et eestlaste eduseisu kasvatada, kuid mõlemal korral vihises pall väravast mööda. Oma võimaluse sai kirja ka kaptenipaela kandnud Liselle Palts, kuid kauglöögi järel lendas pall üle värava.

Eesti kaheväravalise eduseisu asemel suutis Gruusia koondis lüüa viigivärava – 43. minutil teenis vastane mitmekümne meetri kaugusel väravast karistuslöögi ning seda toimetanud Nata Kvirkvaia näitas suurepärast resultatiivsust. Eesti väravasuul seisnud Roberta Jürna oli küll pallil näppudega vahel, kuid sellest ei piisanud, et vastase viigiväravat ära hoida. 1:1 seisul läksid võistkonnad ka vaheajale.

Teise poolaja alguses sai Eesti vastasele hea surve peale, mis kulmineerus 55. minutil eestlaste 2:1 eduväravaga. Mirjam tsenderdas paremalt äärelt palli värava ette ning Vanessa Grutopile piisas vaid ühest puutest, et pall väravavõrku suunata. Mõni minut hiljem pääses Grutop uuesti löögile, kuid paraku tulemust see endaga kaasa ei toonud.

Eesti kolmas värav oli lähedal 77. minutil, kui Kelli karistusala joone tagant vastase kaitsja üle mängis ning löögile pääses, kuid Gruusia puurilukk püüdis. Tabamus ei lasknud end kaua oodata ning neli minutit hiljem teenis Eesti kaheväravalise eduseisu – viiekasti joonelt näitas täpsust Grete Kraus. Gruusial tekkis veel 85. minutil paljulubav võimalus kaotusseisu vähendada, kuid Jürna lükkas palli lati alt ära ning Eesti teenis kohtumisest 3:1 võidu.

Peatreener Aleksandra Ševoldajeva ütles pärast kohtumist, et Gruusia viigiväravast koondis end häirida ei lasknud. „Esimesel poolajal olime mängus hästi sees, enne vaheajale minekut löödi meile küll üks värav tagasi, kuid suurt probleemi me viigiväravas ei näinud. Pigem tegelesime sellega, mida saame ise kontrollida ja vaatasime üle mõned detailid, mida me kohe mängus kätte ei saanud. Samamoodi lasime tüdrukutel vaadata mängu väiksema hirmufaktoriga. Üldises plaanis võib teise poolajaga igati rahul olla,“ rääkis Ševoldajeva.

„Alagrupi viimane vastane Põhja-Iirimaa on kindlasti domineeriv koondis, kuid kui me oleme keskendunud oma asjadele nagu kohtumistes Kasahstani ja Gruusia vastu, siis on kõik võimalik. Seejuures on peamine, et oleksime enda mänguga rahul,“ lisas peatreener.

Lisaks Gruusiale on Eestil EM-valikturniiril seljataga kohtumine Kasahstaniga, kelle üle teeniti 2:1 võit. Viimane ja otsustav alagrupikohtumine mängitakse teisipäeval, 9. aprillil Eesti aja järgi kell 15.00, kui vastamisi minnakse Põhja-Iirimaa eakaaslastega. Eesti osalusega B-divisjonist tõusevad astme võrra kõrgemale A-divisjoni kõik kuus alagrupivõitjat ning parim teise koha teeninud võistkond.

Pildil Eesti neidude U19 koondise algkoosseis kohtumises Gruusiaga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit