28

04.2019

22:20

VIDEO ja GALERII │ Tüdrukute U17 alistas penaltiseerias Liechtensteini

Neidude U17 koondis suutis kodusel UEFA Sõprusturniiril teenida penaltiseerias võidu Liechtensteini eakaaslaste üle.

Eesti alustas oma esimest mängu turniiril hästi, kui avapoolaja viimasel minutil mindi Kärt Hüdsi tabamusest juhtima. Eduseisu hoiti 71. minutini, kui vastaste kapten Fiona Batliner kasutas ära Eesti kaitsjate eksimuse ning suutis rahulikult lahendada üks ühele olukorra väravavahiga.

Kuna kohtumise normaalaeg lõppes viigilise tulemusega, nägi UEFA Sõprusturniiri juhend ette, et võitja selgitatakse penaltite abil. Tasavägises seerias näitas kindlamat jalga Eesti, alistades vastased 5:4. Eesti sai penaltiseeria võidu eest tabelisse kirja kaks punkti, Liechtenstein kaotuse eest ühe.

Päeva esimeses mängus läksid Sportland Arenal omavahel vastamisi Kosovo ja Läti noortekoondised ning sellest kohtumisest väljus 2:0 võiduga Kosovo, lüües mõlemal poolajal ühe värava.

Turniir jätkub teisipäeval, 30. aprillil, kui kell 12.00 on vastamisi Liechtenstein – Läti. Eesti kohtub Kosovoga samal päeval kell 17.00. Mõlemad mängud peetakse Sportland Arenal.

Sissepääs pealtvaatajate jaoks on tasuta. Turniiri toimumist toetab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Eesti kohtumisi näitab otsepildis Jalgpall.ee.

Fotod: Jana Pipar/EJL