29

08.2019

19:32

VIDEO ja GALERII | U17 koondis jäi lõpuminutite väravast alla Rootsile

Eesti U17 koondis võõrustas sel nädalal TNTK staadionil Rootsi eakaaslaseid. Kui teisipäevane avavaatus lõppes eestlaste 3:1 võiduga, siis tänase kohtumise kallutasid rootslased mängu lõpus löödud rikošetist väravaga enda kasuks 1:0.

Rootsi domineeris avapoolaega ja lõi mitmeid ohtlikke võimalusi. Ühe parimatest kinkis Eesti vastasele ise, kui pärast väravaesist lööki kaotas Sander Alex Liit ohtlikus tsoonis palli ning vastaste ründaja seises silmitsi meie väravasuul seisnud Maico Rimmeliga. Kuigi rootslane proovis Rimmelist mööda mängida, suutis puurilukk kiiresti reageerida ja tegi suurepärase tõrje. Järgnenud olukorrast pääses Rootsi veelkord ohtlikult löögile, kuid meie õnneks tabas pall latti.

Poolaja viimastel minutitel oli mõlemal meeskonnal hea võimalus. Rootsi jõudis palliga meie karistusalasse, kuid keskpoolkaitsja Rocco Robert Shein jõudis lööki blokeerima. Järgnenud nurgalöögist tekkis hoopis ohtlik olukord teise värava all – pärast palli jõudmist vastaste väravavahi juurde, eksis Melker Ellborg palli kontrollimisel ning järgnes võidujooks Andreas Kiivitiga. Väravavaht suutis oma mitmemeetrist edu ära kasutada ja jõudis palli üle küljejoone lükata.

Teisel poolajal said mõlemad meeskonnad korduvalt löögile, kuid pallid ei tahtnud raamide vahele minna. Kui mängida jäi veidi vähem kui veerand tundi, pani vastase väravavahi oskused proovile Shein ning tagasi põrkunud palli lõi vahetusest sekkunud Danil Kuraksin üle.

Hoopis Ludvig Nåvik oli rootslaste poolelt noormeheks, kes tänase mängu saatuse otsustas. Teisipäevases avamängus iluvärava löönud Nåvik saatis 88. minutil palli teele värava suunas ja õnnetu rikošeti abil jõudis pall väravasse.

Tänane kohtumine on järelvaadatav Soccernet.ee portaalist.

U17 koondis jätkab järgmisel aastal Eestis toimuvaks EM-finaalturniiriks valmistumist septembrikuise kõrgetasemelise turniiriga, mis leiab aset Tartus, Viljandis ja Otepääl. Võistlusest võtavad lisaks võõrustajatele osa Sloveenia, Hispaania ja Portugali noortekoondised! Turniiri kohta saab lähemalt lugeda SIIT