03

02.2024

15:47

VIDEO | Kaotusseisust välja tulnud Eesti saalikoondis võttis kaheväravalise võidu Moldova üle

Eesti meeste saalijalgpallikoondis läks täna, 3. veebruaril Kiili Spordihallis toimunud aasta esimeses maavõistlusmängus vastamisi Moldovaga. Kaotusseisu seljatanud Eesti võttis teisel poolajal löödud tabamuste toel vastase üle 4:2 võidu.

Külalised asusid avapoolaega domineerima, kui eestlaste väljaku poolel tekitati teravaid rünnakuid ning pääseti ohtlikult pealelöögile. Moldova koondis jõudis ka esimesena sihile: poolaja ainus värav sündis 8. mänguminuti lõpus, kui täpne oli Sergiu Tacot. Kuigi Eesti väravasuud kaitsnud Mark Boskin suutis Adrian Lascu pealelöögi tõrjuda, sai Tacot jätkuolukorras jala vahele ning vormistas moldovlastele üheväravalise eduseisu. Eesti parim moment tekkis kohtumise alguses, kui Stanislav Gussev palli ristnurka suunas, kuid mis napilt väravast mööda läks. Niisiis läksid meeskonnad vaheajale Moldova 1:0 eduseisus.

Teisel poolajal survestas Eesti koondis vastast juba ise – väravat pakuti nii mitmelegi koondislasele, kuid paraku ühtegi ei realiseeritud. Moldova kasutas hoopis endale tekkinud võimaluse ära, kui Eesti pallikaotuse järel sahistas 32. minutil väravavõrku Valeriu Gurgurov. Veidi enam kui minuti pärast avas Eesti enda väravaskoori: kui Ervin Stüfi kauglöögi tõrjus vastaste puurilukk ära, siis jätkuolukorras löögile pääsenud Denis Vnukovi löödud pall jäi väravavahile kättesaamatuks. Sama duo oli tegudel ka 34. minutil, kui Stüf karistuslöögist palli Vnukovile mängis ning viimane selle kindlalt väravasse saatis ja kohtumise 2:2 viigistas.

Kolm minutit enne kohtumise lõppu määrati vastastele värava ees karistuslöök, kuid eestlaste õnnestunud kaitsetöö tulemusel maandus pall Boskini süles. Minuti pärast teenis hoopis Eesti kümne meetri karistuslöögi, mille Ervin Stüf kindlalt realiseeris ja Eestile üheväravalise eduseisu haaras. Moldova asus koheselt ise ründama, kuid Eesti mängijad olid kaitses omal kohal: vastaste sööt lõigati vahelt ning palli saanud Vnukov virutas nahkkera enda värava eest tühjaks jäetud Moldova väravasse, realiseerides nii iseenda kolmanda kui Eesti neljanda tabamuse.

Eesti koondise abitreener Dmitri Skiperski ütles pärast kohtumist, et tekkinud tagasilöökidest hoolimata püsis meeskonnal soov ja usk võita lõpuni välja. „Esimesel poolajal ei läinud kõik nii nagu planeerisime: soojendusel sai üks mängija vigastada, siis teine ja plaane tuli muuta käigu pealt. Vaheajal rääkisime, et 0:2 pole saalijalgpallis mingi kaotus ja varust tuleb vähemalt üks protsent juurde panna – tundub, et üks protsent mängis väga palju, kui suutsime viigistada ja siis veel võiduks kaks väravat lüüa. Teisel poolajal me tõesti nägime väljakul ilusat saalijalgpalli, Eestil olid kõik kombinatsioonid olemas, mida treenisime ja planeerisime,“ rääkis ta.

Skiperski lisas, et kuna Eesti koondisel väga palju võite ette näidata ei ole, muudab see tänase tulemuse eriti magusaks. „Moldova on Euroopas saalijalgpallis keskmik (Euroopa saalijalgpalli edetabelis hoiab Moldova 23. kohta, Eesti paikneb 47. real - lisatud toim.) ja neid võita on väga magus. Kui mõelda aprillikuus toimuvatele EM-valikmängudele, on see signaaliks ka teistele koondistele, et me valmistume ja oleme nendeks mängudeks valmis,“ ütles abitreener.

Eesti – Moldova korduskohtumine peetakse pühapäeval, 4. veebruaril kell 14.00 Sõle Spordihallis. Pääsmed kohtumisele on saadaval Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. Otsepildis on mängu võimalik jälgida jalgpall.ee vahendusel.