21

03.2024

12:01

VIDEO | Neidude U17 koondis alistas EM-valikturniiril Kasahstani eakaaslased

Eesti neidude U17 koondis jätkas täna, 21. märtsil võistlemist Kasahstanis toimuval EM-valikturniiril, kus vastamisi mindi võõrustajariigi eakaaslastega. Teise poolaja väravate toel teenis Eesti Kasahstani üle 2:0 võidu.

Nii nagu esmaspäevases valikturniiri kohtumises Armeenia vastu, sai Eesti ka täna kontrolli kohe enda kätte ning survestas vastast julgelt nende väljaku poolel. Mida aeg edasi, seda rohkem leidis Kasahstan võimalusi ründamiseks, kuid Eesti kaitseliin oli oma ülesannete kõrgusel ning otsustavatel hetkedel sekkus kohtumisse väravasuud kaitsnud Melani Lisandra Kõrran.

Poolaja parim võimalus tekkis Eestil 45. minutil, kui Anastasija Južaninova kauglöögi sooritas, kuid puurilukk lükkas lati alla suunatud palli üle värava nurgalöögiks ning jätkuolukorras läks Južaninova löök väravast mööda. Poolaja pealelöögid jäid küll Eesti kasuks 6:3, kuid ühtegi võimalust kumbki võistkond realiseerida ei suutnud ning vaheajale mindi väravateta viigiseisul.

Eesti haaras juhtohjad 57. minutil, kui Loviise Männiste toimetatud nurgalöögi järgselt pall väravasse veeres.* Kaheväravaline eduseis haarati 81. minutil samuti standardolukorrast: nurgalööki andma läinud Männiste leidis Darja Uzjukina, kes olukorra kindlalt realiseeris ning kirjutas enda nimele debüütvärava neidude U17 koondises. Uzjukina tabamus jäi kohtumises viimaseks ning Eesti teenis valikturniiril oma teise järjestikuse võidu.

Peatreeneri kohusetäitja Deniss Samoilovi sõnul otsustasid tänase mängutulemuse vaid väikesed detailid. „Ilmastikutingimused olid mõlemale võistkonnale keerulised – saime juba soojendusel aru, et väljak on pehme ning täna võivad määravaks saada väikesed detailid ja standardolukorrad. Nii läkski, suutsime pärast keerulist algust mängu enda kasuks kallutada ja kaks tabamust standardist realiseerida,“ rääkis ta.

Samoilov lisas, et pühapäeval ees ootav Bosnia ja Hertsegoviina on koondisele alagrupis kõige suuremaks proovikiviks. „Midagi lihtsat Bosnia ja Hertsegoviina meile kindlasti ei paku. Peame olema valmis jõuliseks ja kiireks jalgpalliks ning kõik tekkivad võimalused ära kasutama,“ ütles Samoilov.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Valikturniiri esimeses kohtumises saadi kirja 5:0 võit Armeenia üle. Viimane alagrupikohtumine ootab Eestit ees pühapäeval, 24. märtsil, kui vastamisi minnakse Bosnia ja Hertsegoviina eakaaslastega. Kell 11.00 algava kohtumise otsepilti on võimalik jälgida Kasahstani jalgpalliliidu Youtube'i kanalil.

* uudist muudetud 21.03.2024 kell 12.36

Pildil Eesti neidude U17 koondise algkoosseis kohtumises Kasahstaniga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit