04

02.2024

15:41

VIDEO | Saalijalgpallikoondis jäi korduskohtumises Moldovale kindlalt alla

Eesti saalijalgpallikoondis pidas täna, 4. veebruaril Sõle spordihallis teise maavõistlusmängu Moldova vastu. Kui esimeses mängus kirjutas võidu enda nimele Eesti, näitas korduskohtumises Moldova enda 11:3 paremust.

Vastupidiselt eilsele mängule, kus Moldova asus kohtumist koheselt domineerima, alustas täna Eesti koondis aktiivsemalt ning näitas head ründeteravust. Juba mängu esimese minuti jooksul oli paljulubav võimalus pakutud nii Denis Vnukovile kui Edwin Stüfile, kuid kumbki olukord ei realiseerunud.

Enda kasutamata jäetud võimalused andsid juhtohjad Moldova kätte: kolmandal minutil lõikas Cristian Obada eestlaste söödu vahelt ning virutas palli esimese puutega väravasse. Vahe kasvas minuti pärast, kui nurgalöögijärgselt näitas täpsust Sergiu Timpeu. Viiendal mänguminutil lõi Eesti ühe tabamuse tagasi: Maksim Babjak toimetas nahkkera küljesisselöögi järel värava ees seisnud Roman Bažkovile, kes olukorra resultatiivselt lahendas.

Kuigi Eesti koondis suutis vastast üllatada mitmete kauglöökidega, jäid eestlased poolaja teises pooles üha suurema pressingu alla ning vastaste edu kasvas enne vaheaega viieväravaliseks. Eestlaste kahe söödueksimuse järel pääsesid löögile Adrian Lascu ja Obada, 17. minutil kirjutas Obada enda nimele ka kübaratriki. Poolaja viimase tabamuse lõi vastaste puurilukk Oleg Chitoroaghi neli sekundit enne vaheajavilet, kui saatis palli tühjaks jäetud Eesti väravasse ning viis meeskonna vaheajale 6:1 eduseisus.

Teist poolaega alustas Eesti taas vastase surve alla panemisega ning 24. minutil tekkis Babjakil šanss väravate vahet vähendada, kuid paraku oli Moldova puurilukk oma ülesannete kõrgusel. Paari minuti pärast realiseeris hea söödukombinatsiooni tulemusel enda olukorra Moldova koondise kaptenipaela kandnud Obada. 30. minutil sai Eesti kirja oma teise tabamuse: debüütvärava meeste koondises sai kirja Raul Männi, kes nurgalöögijärgses olukorras löögile pääses.

Eesti suutis küll väravate vahet vähendada, kuid selle peale oli Moldoval omakorda kolm tabamust varuks: väravavõrku sahistas ühel korral Valeriu Gurgurov, kahel korral Obada. Eesti sai oma kolmanda tabamuse kirja 34. mänguminutil, mis oli ülesehituselt sarnane esimese väravaga: küljesisselöögi järel sai jala õigel ajal vahele Bažkov. Kohtumise lõpptabamuse eest kandis viimasel minutil hoolt Moldova esindaja Constantin Burdujel.

Koondise peatreener Mikko Kytölä sõnul on pärast eilset võidutulemust tänane lõppskoor veelgi valusam. „Tegime eile väga hea tulemuse ja avaldasime vastasele survet, mida nad meilt võibolla ei oodanud, sest Eesti pole pressingule kuigi palju suunatud olnud. Täna oli kõik justkui vastupidi ja jäime igas olukorras vajalikust kohast 10 sentimeetri kaugusele. Proovisime järgida enda plaani, kuid panime vist kogu energia esimesse mängu ja lühikese taastumisaja järel pani tugev vastane täna enda paremuse maksma,“ rääkis ta.

Kuigi kohtumine lõppes pettumustvalmistaval noodil, oli koondise nädalane treeninglaager peatreeneri sõnul edukas. „Tulemustest hoolimata olen optimistlik – me saime teha kuus treeningut ja kaks kõrgetasemelist mängu. Keskendusime kaitsestandarditele, arutasime ründeolukordi ja vaatasime mängu üldist ülesehitust, et anda kõigile meeskonnaliikmetele asjadest ühtne arusaam. Kõik mängijad teenisid mänguaega, saime treeneritena uut infot meeskonna kohta, noored said rahvusvahelise mängu kogemust juurde ja see on väga oluline, sest sellised mängud ja kogemused aitavadki meil areneda ja edasi liikuda,“ rääkis Kytölä.

Kytölä lisas, et koondist on märtsikuus ees ootamas veel üks treeningkogunemine, et enne aprillis toimuvat EM-eelvooru anda meeskonnale viimane lihv. „Me oleme praegu EM-eelvooruks nii valmis kui valmis me olla saame. Oleme heal rajal, aga kindlasti me pole veel professionaalid ja tööd on vaja edasi teha. Oleme ootusärevad ning meie eesmärk on edetabelis kindlasti ülespoole liikuda, mis annaks meile hea võimaluse olla ka järgnevatel aastatel parematel positsioonidel. Ma näen meeskonnas suurt pühendumist ja usun, et niimoodi koos töötades on võimalik ka oma sihtideni jõuda,“ võttis peatreener oma mõtted kokku.

Saalikoondise nädalane treeninglaager lõppes kahe maavõistlusmänguga Moldova vastu: esimeses võidutseti tulemusega 4:2, teises jäädi alla 3:11. Treeninglaager ja maavõistlusmängud olid koondisele ettevalmistuseks 8.–17. aprillini toimuvaks Euroopa meistrivõistluste eelvooruks. Eesti koondis kuulub neljaliikmelisse alagruppi Põhja-Iirimaa, Andorra ja Küprosega. Eelturniirilt pääsevad edasi põhiturniirile alagruppide kaks parimat, kelle jaoks jätkub võistlus detsembris.