08

06.2017

21:42

Eesti U21 koondis alustas uut EM-valiktsüklit valusa kaotusega, kui Kadrioru staadionil toimunud mängus alistuti 1:2 Põhja-Iirimaale.

Avapoolaeg lõppes väravateta viigiga, kui kumbki meeskond oma paremust maksma ei suutnud panna. Parim võimalus avanes avapoolaja lõpus, kui Paul Smythi löögi suutis kauni tõrjega Eesti väravast eemal hoida Andreas Vaikla.

Teise poolaja alguses kasutas Eesti ära oma võimaluse, kui kapten Rauno Sappinen kauni löögiga tahanurka skoori avas. Eduseis püsis 74. minutini, kui kaitses tekkinud segaduse järel andis vahetusest sekkunud Joel Cooper täpse söödu peaga värava ette, kus olukorra realiseeris David Parkhouse.

Vastaste võiduvärav sündis lisaminutitel. Nurgalöögist tulnud pall suundus tagumisse posti, kui Mihkel Ainsalu määruste vastaselt põhjaiirlast takistas. Penalti realiseeris kindlalt meeskonna kapten, keskkaitsja Liam Donnelly, kes lõi mänguvahendi ristnurka.

„Vastane võttis lõpus jõuga... ma ei ütleks, et teenitud võitu, aga nii palju olid nad lõpumomentidel meist tugevamad, et nad selle võidu siit välja rebisid,“ ütles noortekoondise peatreener Karel Voolaid mängujärgses intervjuus Tallinna TV-le.

U21 koondis jätkab oma valiktsüklit esmaspäeval, 12. juunil, kui võõrsil on meie vastaseks Albaania. „Ma arvan, et Albaania on tugevam vastane kui Põhja-Iirimaa ja mängivad kodus. Meil on mäng all, neil pole. Sellel võistkonnal on hea võitlusvaim ja potentsiaal. Tuleb raske mäng,“ lisas peatreener.

Lisaks kuuluvad meiega ühte valikgruppi Hispaania, Slovakkia ja Island.

Tänase mängu protokolliga saab tutvuda SIIN.