11

10.2019

21:39

VIDEOD: U21 koondis alistas Läti!

Eesti U21 avas punktiarve EM-valikturniiril, kui täna õhtul alistati Pärnu Rannastaadionil 2:1 Läti!

Läti alustas mängu teravamalt, kuid hoopis Eesti asus mängu juhtima 11. minutil, mil standardolukorra järel pääses kaugelt löögile Markus Soomets. Poolkaitsja löök võttis lõunanaabrite kapteni Daniel Balodisi peast tugeva rikošeti ja lendas üle Nils Toms Purinši väravavõrku.

Lätlased vastasid 18. minutil. Kuigi esmalt päästis Karl Jakob Heina tõrje Eesti halvimast, jõudis pall loetud sekundid hiljem trahvikasti ning Marko Regža suutis osava löögiga palli tagumisse nurka tõsta.

Eesti läks mängu taas juhtima 24. minutil, mil vasakul äärel leidis Artur Uljanov sööduga Markus Poomi, kes viis palli värava ette, kus oli õigel ajal õiges kohas Ander Ott Valge, kes palli väravasse suunas.

Külalised jäid 71. minutil vähemusse, mil teise kollase kaardi teenis Robert Veips. Kuigi Eesti jõudis seejärel ka mõnel korral ohtlikult vastase trahvikasti, oli hoopis lõunanaabritel lisaminutitel kaks head võimalust. Esmalt teeniti karistuslöök veidi enam kui 16 meetrilt, kuid löök tabas müüri. Viimastel sekunditel pääses 1-1 olukorda Kaspars Kokins, kuid Heina hea tegutsemine ning suurepärane jalatõrje jätsid täna õhtul kolm punkti siiski koju!

„Meeskond võitles kõigega, mis meil oli ja väärisime seda täna. Oleme Balti turniiridel lätlaste vastu kaotajana välja tulnud, aga seekord pöörasime asja ümber. Tahtsime end tõestada!“ sõnas meeskonnavaimu esile toonud Markus Soomets pärast kohtumisel lõppu otseülekandes Soccernet.ee-le.

„Kindlasti toob tulemus naeratuse näole. Mingid asjad, mida muutsime, toimisid täna. Need olid lihtsad asjad, aga tõid meile väravad. Iga mängija pühendus ning mängis hingestatult. Meeskonnavaimu oli kordades rohkem, kui eelmistes mängudes. Ma olin kogu mänguga rahul ja sellega, kuidas me väravad lõime. On varem olnud probleeme viimase kolmandikuga, aga täna oli supertöö äärtelt ja väravaesiselt,“ lisas peatreener Igor Prins.

Mäng on järelvaadatav Soccernet.ee portaalis.

Teistes meie alagrupi kohtumistes viigistas täna Venemaa kodus 2:2 Poolaga ning Serbia mängis võõral väljakul 1:0 üle Serbia. Kolme vooru järel on tabeli tipus seitsme punktiga Poola, viis punkti on kirjas Venemaal. Serbia ja Bulgaaria on teeninud võrdselt neli punkti. Eesti tõusis kolme punktiga viiendaks ja Läti on ühe punktiga kuues.

Järgmisena ootab meid ees kohtumine Venemaaga, keda võõrustame samuti Pärnu Rannastaadionil teisipäeval, 15. oktoobril kell 19.15. Pääsmed on müügil Piletilevis!