KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Paide, Trans, Levadia ja Flora jätkavad võitlust Evald Tipneri karikale
Eesti Jalgpalli Liidus loositi paaridesse jalgpalli karikavõistluste poolfinalistid, kelle sihiks on 26. mail A. Le Coq Arenal pea kohale tõsta Evald Tipneri karikas.

Vaata ka videot Evald Tipneri elust ja jalgpalliteest SIIT.

Fortuuna viis kokku Paide Linnameeskonna ja Narva JK Transi ning Tallinna FC Levadia ja Tallinna FC Flora. Karikavõistluste poolfinaalid toimuvad teisipäeval, 8. mail vastavalt Paide linnastaadionil ja Maarjamäe staadionil.

Paaride võitjad kohtuvad 26. mail kell 17.00 karikafinaalis A. Le Coq Arenal, kus vaatemäng, mille sees loositakse välja uue karikahooaja avaringi paarid, mängitakse läbi lõppev aasta, kõlab muusika ja toimub lippude paraad, algab juba kell 15.00. Seega tasub kohal olla juba kaks tundi enne kell 17.00 kõlavat avavilet.

2012. aasta karikafinaal juhatab sisse uue karikavõistluste kontseptsiooni, mille tulemusena peaks igast karikamängust kujunema sündmus nii mängijate kui pealtvaatajate jaoks. Alates tänavusest saab Eesti karikavõitja trofee, mis mitteametlikult kannab nime Evald Tipneri karikas.

“Jalgpalliliit mõtleb praegu, kuidas jõuda selleni, et Eesti inimesed hakkaksid endale valima jalgpalliklubi, keda nad peaksid omaks. Ehk siis tegeleme plaaniga, mis võiks tinglikult kanda nime “minu klubi”, ütles EJLi president Aivar Pohlak.

“Ühiskonna tavaarengu korral toimunuksid praegused arengud loomulikul teel vabatahtliku pingutuse tulemusel. Paraku pole Eestile sellist saatust antud, mis tähendab, et peame oma jalgpallihoone vundamendile kõnealuse vabatahtlikkuse kihi nüüd tagantjärele alla valama ja karikavõistluste kontseptsiooni raames ongi selleks võimalus,” lisas Pohlak.

Finaali lavastab professionaalne dramaturg Mart Kase, kes ise pallib II liigas HÜJK Emmaste ridades. Lisaks temale on finaali läbiviimisse kaasatud näitlejad Uku Uusberg ja Mikk Jürjens. Finaaliks valmib ka hümn, mille autoriks helilooja Tomi Rahula.

“Karikafinaali õnnestumiseks on vaja eelkõige publikut,” lausus Kase. “Jalgpallimäng muutub suureks siis, kui kohal on publik. Eesti karikafinaal ei ole ainult kahe klubi mäng, ideaalis võiks see olla Eesti klubidele koht, kus ollakse oma identiteediga väljas."

Mullu võitis karika FC Flora, kes alistas finaalis Narva Transi. Läbi ajaloo on Eesti karikas välja mängitud 21 korral.

26.04.2012 10:19

 
Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.