23

05.2016

11:09

Eesti ning Soome linnade ja parlamentide jalgpalliturniiri võitis Tallinn

Eile Kadriorus toimunud Eesti ja Soome parlamentide ning Soome Hyvinkää ja Tallinna linna meeskondade vahelises jalgpalliturniiris näitas Tallinna meeskond kindlalt oma üleolekut võites finaalmängus Soome Eduskunda seisuga 2:0, kirjutab Pealinn.

Väravad lõi Eesti pealinna poolt Nõmme spordikeskuse rajameister Leonid Bondartšuk ja Tallinna Keskonnaameti insener Maksim Belov.

Turniiri avamängus kohtusid Eesti Riigikogu ja Soome Eduskunda võistkonnad, mis lõppes külaliste võiduga penaltiseeria järel.

Eesti ja Soome parlamentide ning Soome Hyvinkää linna ja Tallinna linna meeskonnad kohtuvad omavahel juba 20 aastat. Mängu reeglite järgi kestab üks poolaeg 25 minutit ning igas võistkonnas peab kogu olema väljakul ka üks naine. Jalgpalliturniiri võitjat autasustatakse rändauhinnaga „Kuldne kirves". Rändauhind on oma nime saanud Hyvinkää legendaarse linnapea Tauno Kirvese auks.