24

07.2018

11:30

Eesti pidi vastu võtma suure kaotuse Leedult

Eile pidas Eesti meeskond oma viimase alagrupikohtumise Leedus toimuval Regions' Cupil, kui võõrustajate amatöörkoondisele tuli alla vanduda 1:10.

Leedu suutis juba 26. minutiks mängu juhtima minna juba 3:0, kui avavärava autoriks oli 20. minutil Vilius Giedraitis ja kolme minuti sees sai kaks väravat kirja Aretas Gėgžna. Avapoolaja lõpuks oli seisuks 4:0, kui värava sai kirja ka Rimvydas Lipnevicius. Teisel poolajal sai Leedu kirja veel kuus väravat, kui veel kolmel korral oli täpne Giedraitis, kahel korral Gėgžna ning ühe lisas veel Lipnevicius. Eesti auvärav sündis 56. minutil ja selle autoriks oli Madis Nurmik.

Eesti meeskonna saldoks Regions' Cupil jäi kolm kaotust, kui avapäeval jäädi 0:1 alla Kasahstanile ja teises mängus 0:6 Iisraelile.

Järgmisesse ringi pääses alagrupi võitjana Leedu, kes läbis alagrupi täiseduga. Seal minnakse vastamisi Horvaatia, Prantsusmaa ja Lätiga. Parima teise koha omanikuna sai edasi ka Iisrael, kelle vastasteks on Saksamaa, Serbia ja Malta. Finaalturniir, kuhu pääsevad kaheksa meeskonda, toimub järgmise aasta juunikuus.

Eesti koosseis Leedu vastu: 12-Argo Linnaste, 2-Kert Pulst (46. 4-Sven Saar), 3-Kristjan Kongas, 5-Veiko Koks, 6-Martin Ellram, 8-Kaupo Kantsik, 9-Ken Krister Maalinn, 11-Madis Nurmik, 13-Ergo Mätas (59. 18-Aron Tanel Niin), 15-Teet Kallaste, 16-Raigo Noode (65. 7-Lauri Reinpõld).

Peatreener: Rauno Kööp
Abitreener: Priit Raal
Abitreener: Margus Pahtma
Füsioterapeut: Elsa Valdmaa
Delegatsiooni juht: Silver Lulla