23

05.2016

13:18

Kuressaare Gümnaasium alistas jalgpallimurul Saaremaa Ühisgümnaasiumi

Kuressaare linna gümnaasiumide sportmängude karikaturniiril peetud jalgpallikohtumistes võitsid Kuressaare Gümnaasiumi noormehed Saaremaa Ühisgümnaasiumit 2:1, Kuressaare Gümnaasiumi neiud olid 0:0 lõppenud normaalaja järel Ühisgümnaasiumist parem penaltiseerias.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises oli mõlemas neidude võistkonnas palju FC Kuressaare esindusnaiskonda ja noortevõistkondadesse kuuluvaid mängijaid ning seepärast nägi tribüünidele kogunenud publik ka tasemel jalgpalli.

Kui esimene poolaeg kulges suhteliselt võimalustevaeselt, siis teisel loodi juba mitmeid ohtlikke olukordi, kuid väravani ei jõutud. Penaltiseerias tuli ka eksimusi ja lõpuks olid kindlamad KG neiud.

Kuressaare gümnaasiumi ründaja Elis Armuand tunnistas, et võit on magus, kuigi enda ebaõnnestunud penaltilöögis on ta pettunud. „Võidu tõi see, et vastased olid närvis ja me olime ikkagi paremad,“ leidis ta. „Oleks võinud värava ära lüüa, sest meil oli päris palju võimalusi. Samas oli meie kaitse ka päris hea.“

Noormeeste mäng kulges erilise pinge ja põnevuseta kuni teise poolaja keskpaigani, mil Iiv Aavik viis ühest vasturünnakust värava ees tekkinud saginast Saaremaa Ühisgümnaasiumi juhtima 1:0.

Nüüd pidi ka Kuressaare Gümnaasium ründepaari Maarek Suursaare ja Mario Sterni vedamisel jalad kõhu alt välja võtma. Vastane surutigi kaitsesse ja ühes olukorras teeniti penalti, mille Reivo Vinter realiseeris. Mõned minutid enne lõppu lõi Maarek Suursaar ka võiduvärava.

Maarek Sursaar tunnistas, et võit tuli üllatavalt raskelt ja nii tõsist vastupanu poleks ta oodanud. „Läksime hooga peale ja lootsime, et tuleb sama lihtsalt, kui eelmisel aastal, aga kus sa sellega,“ tõdes ründaja. „Võib-olla alahindasime neid ja lõpus puhta tahtejõuga murdsime ära. Kuni väravani mängisime loiult, siis pidime hakkama suruma.“