21

06.2013

18:46

Peatreener Kristal andis väravasöödu

Eesti maavõistluste raames A. Le Coq Arenal toimunud Tallinna ja Tartumaa vastasseis lõppes külaliste 3:1 võiduga. Pealinna eest tegi hea mängu peatreener Marko Kristal.

Tartumaa läks mängu juhtima avapoolaja lõpus, kui täpne oli Heiko Tamm. 71. minutil suurendas Tartumaa edu kaheväravaliseks Hannes Tiru. 78. minutil lõi Tallinn ühe tagasi, kui Kristali söödu realiseeris väravaks Dmitri Kulikov, kuid sellega ka pealinlaste jõud rauges - 86. minutil vormistas Tartumaa võidu Aleksei Mamontov.

Tallinna meeskonna mängiv treener Marko Kristal ütles, et tema tuli täna staadionile mõttega, et on treener. Aga meeskonna soovil läks tema nimi mängijate protokolli. Kristal leidis, et kahjuks ei saadud seekord kõige teravam tippu mängule kohale, aga need mehed, kes mängisid, tegid seda väga hästi.

Kuigi täna võeti vastu kaotus, siis märkis Kristal, et kahe mängu kokkuvõttes oleks järgmisesse ringi pääsenud siiski pealinn - Tallinn võitis Tartumaad läinud aastal Tamme staadionil 4:1.

74. minutil edukalt mängu sisenenud Kristal andis ka väravasöödu. "Täitsa okei tunne oli, ära ei väsinud," ütles ta pärast matši.

Tartu meeskonna esindaja Veiko Soo sõnas, et täna oli Tartu parem. Ta leidis, et nende meeskond tahtis rohkem võita ja komplekteeritus oli oluliselt parem.

Tallinna eest jooksid täna väljakule Martin Kaalma, Aleksandr Kulinitš, Igor Morozov, Artjom Artjunin, Maksim Podholjuzin, Dmitri Kulikov, Aleksandr Altosar, Raiko Karpov, Vahur Vahtramäe, Erkki Junolainen, Sander Sinilaid, Rasmus Armas, Marko Kristal ja Andrei Stepanov.

Tartu meeskonda kuulusid Kaido Koppel, Jürgen Lorenz, Siim Valtna, Martin Naggel, Antti Arst, Timo Teniste, Taavi Vellemaa, Rasmus Tomson, Kristjan Tiirik, Heiko Tamm, Albert Prosa, Siim Mäekask, Aleksei Mamontov, Aleksei Smirnov, Mikk Laas, Mikk Valtna, Hannes Tiru, Kristjan Paapsi.

Enne seda kohtumist mängisid omavahel Tallinna linnavalitsuse ja Tartu linnavalitsuse võistkonnad. Pealinn võitis selle matši suurelt 9:1, juba avapoolaeg lõppes tallinlaste 6:1 eduga.

Kübaratrikiga sai hakkama Timo Erkki Huttunen, kaks väravat lisasid Pavel Pantšenko ja Leonid Bondartšuk, korra olid Tallinna poolt täpsed Joonas Hendre ja Martin Gasman. Tartu auvärava lõi abilinnapea Raimond Tamm.

Tallinna linnavalitsuse võistkonna eest tegid kaasa Liina Jõgisu, Liis Laine, Rein Ilves, Martin Gasman, Kristjan Saar, Oliver Liidemann, Rene Rannamägi, Aleksander Korolkov, Heiki Soome, Egon Tintse, Pavel Pantšenko, Madis Hakmann, Joonas Hendre, Toomas Klasen, Riho Järveläinen, Timo Erkki Huttunen, Leonid Bondartšuk, Tiit Mäger ja Veiko Meremäe.

Tartu linnavalitsuse võistkonda kuulusid Anneli Apuhtin, Kairi Ustav, Raimond Tamm, Siim Avi, Artjom Suvorov, Silver Kuusik, Mati Raamat, Teet Sarnik, Margo Saaremets, Raido Mägi, Sergei Ottšik, Andrei Tjunin ja Veljo Lamp.

21. juunil kell 18:00 A. Le Coq Arenal
TALLINN - TARTUMAA  1:3 (0:1)
Väravad: 78. Dmitri Kulikov - 44. Heiko Tamm, 71. Hannes Tiru, 86. Aleksei Mamontov
Hoiatused: -

Tallinn: 16-Martin Kaalma (46. 26-Rasmus Armas), 19-Aleksandr Kulinitš, 4-Igor Morozov, 3-Artjom Artjunin, 21-Maksim Podholjuzin, 13-Dmitri Kulikov, 7-Aleksandr Altosar (46. 11-Andrei Stepanov), 14-Raiko Karpov, 9-Vahur Vahtramäe, 20-Erkki Junolainen (74. 22-Marko Kristal), 8-Sander Sinilaid.
Varus: 26-Rasmus Armas, 22-Marko Kristal, 11-Andrei Stepanov.

Tartumaa: 1-Kaido Koppel (46. 60-Siim Säesk), 13-Jürgen Lorenz, 12-Siim Valtna, 17-Martin Naggel, 22-Antti Arst, 7-Timo Teniste (46. 11-Mikk Laas), 5-Taavi Vellemaa (46. 10-Mikk Valtna), 9-Rasmus Tomson (65. 19-Hannes Tiru), 8-Kristjan Tiirik (46. 2-Aleksei Mamontov), 21-Heiko Tamm (46. 3-Kristjan Paapsi), 14-Albert Prosa (71. 4-Aleksei Smirnov).
Varus: 60-Siim Säesk, 2-Aleksei Mamontov, 4-Aleksei Smirnov, 11-Mikk Laas, 10-Mikk Valtna, 19-Hannes Tiru, 3-Kristjan Paapsi.

Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.