KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
RAHVALIIGA

Head jalgpallisõbrad!

Tuhanded eestimaalased mängivad jalgpalli ja paljud neist löövad kaasa Eesti meistrivõistlustel erinevates liigades. Et aga meil on hulk vutihuvilisi, kes tahaksid enda võimetele sobivat väljundi, otsustas Eesti Jalgpalli Liit aastal 2010 luua Rahvaliiga. Aastal 2012 lisandus, eraldi naiste Rahvaliiga ning 2014. aastast jagunes Rahvaliiga A ja B tasandiks.

Rahvaliiga - kellele?

Rahvajalgpalli liiga eesmärk on kaasata jalgpalli mängima neid mehi, naisi ja noorukeid, kes ei soovi või ei saa erinevatel põhjustel mängida kaasa Eesti meistrivõistlustel – olgu põhjuseks liiga suur koormus meistrivõistlustel, vähesed oskused või lihtsalt soov pingevabas õhkkonnas jalgpalli mängida.

Printsiip: kõik saavad võimalused!

Rahvaliiga olulisim printsiip on, et võimaluse saaksid kõik: iga küla või sõpruskond, kes soovib võistkonda välja panna, saab selle võimaluse. Oluline on ka see, et kasutatavate väljakute nõudmised ei ole ranged – praktiliselt iga küla- või kooliväljak sobib! Sõltuvalt väljaku suurusest on korraga ühes võistkonnas väljakul 7 kuni 11 mängijat.
 

Millised on Rahvaliiga reeglid?

Mängijate arv väljakul võib olla 1+6, 1+7, 1+8, 1+9 või 1+10 vastavuses väljaku mõõtmetega ning on määratud koduvõistkonna registreerumise järgi. Kehtivad jalgpallireeglid, kuid suluseisu ei arvestata. Vahetused on vabad ja toimuvad keskjoone juures mängupauside ajal.

Väljaku suurus on alates 35x50 kuni 90x120. Väljakul tähistatakse külje-, otsa- ja keskjoon, karistusala ning penaltilöömise koht. Väravatesuurus on alates 2x5 m kuni normaalmõõtmeteni vastavuses väljaku suurusega. Kohtuniku(d) ja palli(d) kindlustab koduvõistkond.

Paremaid võistkondi autasustatakse karikate, diplomite ja eriauhindadega.

Võistkonna registreerimine:

Võistkonna registreerimiseks tuleb Teil minna EJL interneti kodulehele ja ülelt menüüribalt valida „Rahvajalgpall“ – „Rahvaliiga“. Seejärel valige paremalt menüüribalt „Sisse logimine“. Kui Teil on kasutaja juba olemas, sisestage oma email ja salasõna ning logige sisse. Kui Teil kasutajat ei ole, siis tehke linnuke kasti „Uus kasutaja“, sisestage oma e-mail ning salasõna kaks korda. Seejärel saadetakse Teile e-mail, kus peate konto aktiveerimiseks klikkima saadetud lingil. 
 
Juba varem rahvajalgpalli liigas osalenud võistkonna registreerimiseks valige sektsioonis „Rahvaliiga võistkonnad/mängijad“ alt juba olemasolev võistkond. Vaadake üle võistkonna andmed ning vajutage nuppu „Registreeri“.
 
Uue võistkonna registreermiseks valige „Rahvaliiga võistkonnad/mängijad“ alt „Lisa uus võistkond“. Täitke kõik kohustuslikud väljad ning vajutage nuppu „Registreeri“.

Kontaktid:

Küsimuste korral helistage EJL võistluste osakonda telefonil 6 2799 60 või saatke e-kiri aadressile rahvaliiga(ät)jalgpall.ee.

Juhend:

Rahvaliiga juhendi leiab siit.

  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.