07.2013

07:42

Eestlased välismaal: SJK endiselt esiliiga liider

Läinud nädalavahetusel olid oma koduklubi värve kandmas mitmed Eesti koondise pallurid.

Mihkel Aksalu, Gert Kamsi ja U-21 koondislase Stanislav Goldbergi leivaisa Seinäjoen JK (SJK) viigistas 1:1 AC Ouluga. Aksalu ja Kams tegid kaasa kõik 90 minutit.

SJK juhib Soome esiliiga tabelit 30 punktiga, teisel kohal asetsev Haka jääb maha nelja punktiga.

Ungari superkarikafinaalis kohtusid Györi ETO ja Debreceni VSC. ETO võitis kohtumise 3:0, kuid kolmapäeval vigastada saanud Tarmo Kink meeskonna koosseisu ei kuulunud. Igor Morozov oli Debreceni eest platsil 90 minutit.

Jarmo Ahjupera (Ujpest, Ungari) lõi sõpruskohtumises värava, kuid tema koduklubi pidi tunnistama Belgia kõrgliigaklubi Lokereni 4:1 paremust. Ungari kõrgliiga algab 27. juulil.

Artur Kotenko ja Mogilevi Dnepr võitsid Valgevene kõrgliigas 0:1 kaotusseisust 3:1 Grodno Nemani. Kotenko tegi kaasa kogu kohtumise.

Andrei Sidorenkovi koduklubi FK Gomel kaotas Minski Dinamole 1:2. Gomel asub tabelis neljandal kohal, Dnepr on 12 meeskonna seas üheksas.

Taijo Teniste ja Sogndal viigistasid Norra kõrgliigas Tromsöga 2:2. Kusjuures 26. minutiks juhtis Teniste klubi 2:0. Teniste tegi kaasa terve kohtumise. Sogndal on liigatabelis 16 meeskonna seas seitsmes.

Joel Lindpere koduklubi Chicago Fire kaotas ookeanitaguses MLS-is 1:3 Vancouver Whitecapsile. Lindpere sisenes 0:0 seisult mängu 60. minutil ning andis Fire'i auväravale resultatiivse söödu. Idakonverentsis asub Chicago kümne meeskonna seas kaheksandal kohal.