01

07.2016

10:33

Eurosarja avakohtumistes Eesti klubidele võit, viik ja kaks kaotust

Sel nädalal pidas neli Eesti tippklubi eurosarjade kvalifikatsiooni avaringi kohtumisi. Kõige edukamalt läks valitseval Eesti meistril Tallinna FC Floral, kes alistas Gibraltari meistri Lincolni A. Le Coq Arenal 2:1.

Flora asus kohtumist Rauno Alliku tabamusest juhtima 35. minutil ning 49. minutil duubeldas edu kaheväravaliseks Rauno Sappinen. 57. minutil lõi aga Joseph Chipolina Gibraltari meeskonna jaoks olulise võõrsilvärava, kuid 6. juulil Eesti aja järgi kell 20:00 algavat korduskohtumist alustab Flora üheväravalises eduseisus. Paari võitja kohtub Meistrite liiga kvalifikatsiooni teises ringis Šotimaa hiiu Glasgow Celticuga.

Neljapäeval toimus kolm Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri kohtumist Eesti klubide osavõtul. Ainsana mängis kodus Tallinna FC Levadia, kes jäi Kadrioru staadionil Torshavn HB (Fääri saared) 21. minutil kaotusseisu. Pavel Marini (pildil) värav 65. minutil viigistas mänguseisu 1:1-le ning selle tulemusega kohtumine ka lõppes. Korduskohtumine leiab Fääri saartel aset neljapäeval, 7. juulil Eesti aja järgi kell 20:00.

FC Infoneti jaoks oli eurosarja kohtumine klubiajaloo esimene ning mänh Heartsi (Šotimaa) vastu sai unelmate alguse, kui Jevgeni Harin meeskonna 21. minutil juhtima viis. Kuid Prince Buabeni penalti ning Andrei Kalimullini omavärav avapoolajal kallutasid mängu lõpuks šotlaste kasuks. Kordusmatš leiab aset kolmapäeval, 6. juulil kell 18:45 A. Le Coq Arenal.

Kohtumist FK Trakai (Leedu) vastu läks ka juhtima Nõmme Kalju FC, kui juba 6. minutil oli penaltipunktist täpne Hidetoshi Wakui. Siiski murdis Kalju fännide südamed Nerijus Valskise ning David Arshakyani väravad teisel poolajal. See tähendab, et Kalju alustab korduskohtumist sarnaselt Infonetile 1:2 kaotusseisust. Mängu avavile kõlab neljapäeval, 7. juulil kell 19:00 Kadrioru staadionil.