03

03.2009

21:54

2009. aasta Superkarikas kuulub FC Florale

Tänases jalgpallihooaja sisulises avamängus selgitasid mullune meister FC Levadia ja karikavõitja FC Flora uue hooaja esimese trofee omaniku. Mängus oli 2009. aasta Superkarikas ja selle võitis tasavägise mängu järel FC Flora. Võidunumbriteks fikseeriti 2:1.

Mäng võttis dramaatilise pöörde 22. minutil, kui noor floralane Joonas Tamm teenis punase kaardi. Raske öelda, kas ta vedas oma meeskonda alt, kuna koheselt viis teine nooruk Mikk Reintam mulluse karikavõitja 1:0 juhtima. Edasi omas Levadia kuni poolaja lõpuni initsiatiivi, teenides 43. minutil ka penalti, kuid Mihkel Aksalu tõrjus Konstantin Naha suhteliselt terava löögi nurgast ära.

Teisel poolajal oli mängupilt võrdsem. Levadia oli justkui kohtustatud rohkem ründama, aga vaheaja järel väljakule tulnud Vjatšeslav Zahovaiko oli peasüüdlane, et Floragi ohtlikuid rünnakuid tegi. Just Zahovaiko mahatõmbamise eest teenitud penaltist lõi Siksten Kasimir 50. minutil teise värava. Ka edaspidi ei sujunud mullusel meistril eriti midagi. Vahetusest mängu sekkunud Indrek Zelinski sai küll kirja värava, kuid sellest jäi väheks. Lõpus kontrollis FC Flora küllaltki edukalt palli ja hoidis võiduseisu rahulikult lõpuvileni.

Täna valgetes särkides mänginud "rohesärkidele" oli see viiendaks Superkarikavõiduks. Peatreener Tarmo Rüütlile seejuures esimeseks! Levadia aga kaotas Superkarika kolmandat aastat järjest.

3. märtsil Eesti Superkarikas 2009. Sportland Arenal (Asula 4c)
kell 18:45 TALLINNA FC LEVADIA - TALLINNA FC FLORA  1:2 (0:1)

Väravad: 70. Indrek Zelinski - 23. Mikk Reintam, 50. pen. Siksten Kasimir
Hoiatused: 82. Taijo Teniste - 86. Vjatšeslav Zahovaiko
Eemaldamine: 21. Joonas Tamm
* 44. Konstantin Nahk ei realiseerinud penaltit - Mihkel Aksalu tõrjub nurgast

FC Levadia: 30-Martin Kaalma, 27-Taijo Teniste, 2-Andrei Kalimullin, 4-Igor Morozov, 13-Kristian Marmor, 22-Sander Puri, 8-Konstantin Nahk, 14-Deniss Malov, 5-Vitali Leitan, 9-Vitali Gussev (65. 11-Indrek Zelinski), 18-Nikita Andreev.
Varus: 12-Sergei Lepmets, 11-Indrek Zelinski, 25-Eino Puri, 24-Jaroslav Dmitriev, 6-Anton Aristov, 28-Igor Subbotin, 3-Artjom Artjunin.

FC Flora: 25-Mihkel Aksalu, 16-Markus Jürgenson, 13-Mikk Reintam, 4-Karl Palatu, 3-Ken Kallaste, 18-Sergei Mošnikov (83. 11-Siim Luts), 6-Martin Vunk, 5-Siksten Kasimir, 10-Henri Anier (60. 8-Oliver Konsa), 20-Alo Dupikov (46. 14-Vjatšeslav Zahovaiko), 9-Joonas Tamm.
Varus: 1-Stanislav Pedõk, 17-Henri Rüütli, 11-Siim Luts, 8-Oliver Konsa, 14-Vjatšeslav Zahovaiko.

Mänguolud: +1, kerge tuul. Kunstmuru heas seisukorras.