06

03.2012

16:11

2012. aasta Superkarikas kuulub Florale

Tallinna FC Flora alustas uut hooaega esimese trofee kaitsmisega, kui Superkarikafinaalis alistati Sportland Arenal 4:0 Narva JK Trans.

Mullu ka karfikafinaalis Transi võitnud Flora asus mängu juhtima 11. minutil, kui Karl Mööl sai kiirrünnakul söödu karistusala kaare juurde ja lõi palli vasaku jalaga alla nurka. 20 minutit hiljem tegi Siim Luts Markus Jürgensoni söödust seisuks 2:0 ja kesiselt tegutsenud narvalased olid sisuliselt murtud.

Flora peatreeneri Martin Reimi sõnul täitsid tema hoolealused neile pandud ülesanded eeskujulikult. “Poisid olid tublid, kuid koosseis on noor ja peame leidma suurema mängukindluse, et oma võimalused paremini realiseerida,” lausus Reim ilutulestiku saatel.

Ehkki Transil tekkis teisel poolajal mitu võimalust, siis Aleksei Belovi 74. ja Markus Jürgensoni 91. minuti tabamused kinnitasid narvalaste kirstu kaane kindlalt. Nii Belovi kui Mööli jaoks olid need esimesed väravad Flora esindusmeeskonna eest.

Oma võimalused ei puudunud siiski ka Transil, kes tegutses teisel poolajal märksa paremini kui esimesel. Vastaste võimalustele aitasid kaasa floralased, eksides kaitses või Stanislav Pedõki isikus väravasuul. Samas päästis Pedõk oma meeskonna ka paari priima tõrjega.

“Ei ütle, et tänane tulemus üllatus oli,” rõõmustas Luts. “Esimene poolaeg oli väga hea ja praegu hooaja alguses on ka võistkonnas tunne väga hea.”

Ka Transi uus peatreener Sergei Prihhodko kiitis Florat: “Kõikides liinides on neil head ja kiired mehed. Mulle meeldib. Praegu meie ettevalmistus käib ja anname viimast lihvi.”

Meistritiitli kaitsmist alustab Flora sel laupäeval, 10. märtsil, kui vastamisi on kell 14.00 Nõmme JK Kalju – Tallinna FC Levadia (TV6), JK Sillamäe Kalev – Tallinna FC Flora ja Paide Linnameeskond – FC Kuressaare ning kell 17.00 JK Tallinna Kalev – FC Viljandi.