17

07.2011

15:31

Alar Alve pealöök murdis Kuressaare

Tartu Tammekale piisas Alar Alve väravast esimese poolaja lõpuminuteil, et kukutada FC Kuressaare ning võtta revanš kevadise 1:4 allajäämise eest.

Alve nõelas külalisi valusal hetkel, kui avapoolajal tolle hetkeni kindlalt püsinud Kuressaare kaitseliin lubas 45. minutil läbi eksimuse. Terve mängu jooksul aktiivselt ja ohtlikult tegutsenud Kaarel Torop leidis sööduga täiesti üksi olnud Alve, kes Priit Pikkeri ka üle mängis.

“Suutsin olla õigel ajal õiges kohas ja Toropi suurepärase tsenderduse väravaks vormistada,” sõnas Alve. “Mäng ise oli võitluslik ja raske nagu oodata oli, kuid suutsime oma värava puutumatuna hoida.”

Alvel oli suurepärane šanss ka minuteid varem, kuid ehkki Albert Prosa mängis Pikkeri oma sööduga olukorrast välja, viivitas tema ründepartner löögiga ning sooritus blokeeriti. Marko Sonn, Siim Tenno ja Heiko Tamm proovisid ka kauglöökidega, ent need ohtu ei kujutanud.

Harilikult kriitiline Tammeka peatreener Marko Kristal jäi oma hoolealustega seekord rahule. “Olime selgelt domineerivam pool, lõime palju võimalusi. Pall läks ainult üks kord väravasse, kuid sellest täna piisas. Mina olen oma meeskonna tänase esitusega rahul,” rääkis Kristal

Punktinäljas Kuressaare ei visanud kaotusseisu jäänuna siiski püssi põõsasse ning asus samuti ründetegevusele. Pall püsis kindlamalt külaliste valduses ja tekitati ohtlikke olukordi.

Kuressaare parim võimalus avanes teise poolaja keskel, kuid kuuelt-seitsmelt meetrilt teele saadetud löögi pareeris Mait Toom. Raputuse peale ärkasid ka võõrustajad, teenides kuus nurgalööki, ent saarlased hoidsid Pikkeri tõrjete toel seisu muutumatuna.

Võit ei parandanud Tammeka positsiooni tabelis, kuid viiendal kohal asuvast Sillamäe Kalevist jäädakse nüüd kuuendana vaid ühe silma kaugusele. Kalev on teeninud 27, Tammeka 26 silma. Kuressaare hoiab 13 punktiga üheksandat kohta.

Järgmisel laupäeval võõrustab Kuressaare telemängus kell 17.00 Nõmme Kaljut ning Tammeka sõidab külla Kalevile.

16. juulil kell 19:30 Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - FC KURESSAARE  1:0 (1:0)