12

03.2011

20:11

Aleksei Aleksejevi neljaväravaline debüüt aitas Kalevi kindla võiduni

JK Sillamäe Kalevi värske täiendus Aleksei Aleksejev tõusis Sportland Arenal idavirulaste kangelaseks, juhtides vähemuses meeskonna 5:1 võidule Lasnamäe Ajaxi üle.

Maksim Paponovi väravast 21. minutil 1:0 juhtima asunud, kuid 40. minutil Sergei Gorbunovi eemaldamise järel kümnekesi jäänud Kalevi salarelvaks osutus varem FK Himkis mänginud Aleksejev, kelle peatreener Vladimir Kazatšonok teiseks poolajaks väljakule usaldas.

"Tänane oli eelmise mängu jätk, sest oma mängu leidsime alles teise poolaja keskel," lausus Kazatšonok. "Ei löönud neid väravaid mida pidanuks, vaid hoopis teisi."

Aleksejevi etendus algas 48. minutil, kui ta triblas mööda Ajaxi kaitseliinist ja palli Maksim Mamutovi selja taha saatis. 60. minutil lõi Levadiast laenul olev Aleks Mones Ajaxi kasuks ühe tagasi, kuid hoo sisse saanud Kalev ei olnud sellega lõpetanud.

76. minutil oli Aleksejev täpne nurgalöögijärgses olukorras, 82. minutil Aleksandr Tarassenkovi söödust ja 90.+1. minutil lisas veel ühe.

"Pärast eemaldamist surusime Sillamäe nende värava alla, kuid kui löödi kolmas värav, pettusime ega suutnud enam mängu tagasi tulla," lausus Ajaxi mängija Deniss Kovtun.

Avavoorus Kuressaare vastu 1:1 viigiga piirdunud Sillamäe tõusis tänu suureskoorilisele võidule kohe teiseks, Ajax on seni punktita.

Nädala pärast võõrustab Sillamäe kell 14.00 Paide Linnameeskonda, Ajax mängib jälle Sportland Arenal, kus neid kell 17.00 võõrustab FC Kuressaare.

12. märts kell 19:30 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
LASNAMÄE FC AJAX – JK SILLAMÄE KALEV  1:5 (0:1)