23

08.2011

23:06

Amatöörmeeskonnad selgitavad rahvusstaadionil karikavõitja

Madalamate liigade jalgpallimeeskondadele mõeldud väikeste karikavõistluste seekordses finaalkohtumises on täna kell 18:45 A. Le Coq Arenal vastamisi Jõhvi JK Orbiit ja Tabasalu Palliklubi.

Eesti amatöörjalgpalli ihaldatuimat karikat ja sammu UEFA amatööride võistluse ehk Regions' Cupi suunas asus jahtima 80 meeskonda Eesti meistrivõistluste 2., 3. ja 4. liigast. Mullune võitja HÜJK Emmaste pudenes konkurentsist 1/16-finaalis, kus alistuti JK Kaitseliit Kalevile.

Poolfinaalis sai Jõhvi JK Orbiit tulemusega 3:0 jagu Valga FC Warriori duubelvõistkonnast ning Tabasalu Palliklubi võitis FC Elvat 2:0. Seejuures kuuluvad nii Jõhvi kui ka Tabasalu võistkond 2. liiga Ida/Põhi piirkonda, kus Orbiit hoiab hetkel 6. ja Tabasalu 10. kohta. Omavahel kohtuti liigamängus 27. mail, kui tänu Lauri Senješi kübaratrikile noppis 3:1 võidu Tabasalu.

"Amatöörvõistkondade jaoks on väikesed karikavõistlused väga olulised, sest pakuvad head võimalust end proovile panna, püüda pääsu eurosarja ehk UEFA Regions' Cupile ning pääseda otsustavaks lahinguks rahvusstaadioni A. Le Coq Arena murule," märkis Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Tõnu Sirel.

2010. aastal võitis väikesed karikavõistlused HÜJK Emmaste, aasta enne seda Tartu FC HaServ ning aastatel 2006-2008 Tallinna FC Ararat.

Pilet kolmapäevaõhtusele karikaduellile maksab 2 eurot. Pääsmed on müügil Piletilevis ja enne kohtumise algust kohapeal.