02

12.2019

12:27

Betsafe saaliliigas peeti sündmusterohke kuues mänguvoor

Betsafe saaliligias peeti Laupäeval kuuenda vooru kohtumisi. Enamus meeskondadest käisid väljakul kuuendat korda, kuid uustulnuk JK Kohila pidas kõrgliigas oma viienda kohtumise ja sai kirja esimese võidu.

Kohila mängis kohalikus spordihoones laupäeval Tartu Maksimumi üle tulemusega 6:5. Sander Kõva viis võõrustajad 12. minutil juhtima, kuid Priit Peedo värav poolteist minutit hiljem viigistas mänguseisu. Avapoolaeg lõppes 2:2 viigiga, sest enne sireeni olid veel täpsed Madis Nurmik (Kohila) ja Mats Plado (Maksimum).

Tartlased asusid mängu teise poolaja esimese kahe ja poole minutiga 4:2 juhtima, sest vähem kui minutiga sai kaks tabamust kirja Peedo, kes vormistas sellega oma kübaratriki. Seejärel algas Kohila jõudemonstratsioon, millega tegi 28. minutil algust Rauno Kald, kes vähendas kaotusseisu minimaalseks. Jaan-Kristjan Kaalma tabamus 32. minuti alguses viigistas mänguseisu 4:4-le ning Martin Heinaru värav 33. minuti lõpus viis koduvõistkonna ühe väravaga juhtima. Kohila läks matši kahe väravaga juhtima 36. minutil, mil oma teise värava sai kirja Nurmik. Kuigi Maksimum tuli seejärel tänu Marek Maali 37. minuti tabamusele vastasest kõigest ühe värava kaugusele, suutis Kohila tänavused esimesed võidupunktid kirja saada.

Laupäeval lõppes 6:5 tulemusega ka Sillamäe Alexela - Tartu Ravens Futsal Ares Security kohtumine. Avapoolaja tänu Aleksandr Kuliki kahele tabamusele 3:1 võitnud Sillamäe jäi teisele poolajal kaheväravalisse kaotusseisu, sest Temari Nuuma kübaratrikk veidi enam kui kahe minuti jooksul viis Ravensi 4:3 juhtima ning Gevin Kalm suutis külaliste eduseisu 27. minuti alguses veel kahekordistada. Kui mängida jäi veidi enam kui viis minutit, suutis Roman Drozdetskii Sillamäe mängu tagasi tuua ja Kuliki õhtu kolmas tabamus 37. minuti keskel viigistas mänguseisu 5:5-le. Kohtumise võiduvärava lõi mängu eelviimase minuti keskel Sergei Aleksandrov.

Lisaks peeti olulisi kohtumisi tabeli tipus, sest Narva United FC alistas Kehras 5:3 FC Cosmose. Sergey Šilkovi ja Roman Vedehhovi väravad viisid Narva seitsme minutiga 2:0 juhtima ning avapoolaja võitis Ida-Virumaa meeskond 4:2. Cosmost hoidis mängus Pavel Rubel, kes lõi avapoolajal Cosmose mõlemad väravad. Cosmos jõudis 34. minuti keskel tänu omaväravale vastasest kõigest ühe värava kaugusele, kuid viimane sõna jäi Unitedile, kui Stanislav Bõstrov tegi 37. minutil lõppseisuks 5:3.

Tabeliliider Viimsi FC Smsraha alistas kodus kindlalt Sillamäe FC NPM Silmeti 7:1. Kohtumise 14. minuti järel oli tablool veel 1:1 viigiseis, kuid seejärel läks tiitlikaitsja oma teed – avapoolaeg võideti 4:1 ja kogu kohtumine kuue väravaga. Kaks väravat lõid Oleksandr Sorokin ja Edwin Stüf.
Tabeliliidrina jätkab Viimsi, kes on kogunud maksimaalsed 18 punkti. Teisele kohale tõusis Narva, kes on Cosmosega kogunud võrdselt 12 punkti. Üheksa punkti peal on Sillamäe Alexela ja Tartu Ravens Futsal Ares Security, kuid Sillamäel on võrreldes konkurentidega üks mäng varuks. Tabeli alumise kolmiku moodustavad Maksimum, Kohila ja FC NPM Silmet, kes on kogunud võrdselt ühe võidu ehk kolm punkti. Kohilal on samuti mäng varuks.

Sel nädala alguses pöördub saalijalgpallifännide tähelepanu kodusele Balti turniirile, mida Eesti võõrustab Raasikul. Seejärel jätkatakse karikavõistluste veerandfinaalidega ning Betsafe saaliliiga seitsmenda vooru kohtumistega. Liiga jätkub juba tuleval nädalavahetusel, kui laupäeval kohtuvad FC NPM Silmet – FC Cosmos ning Narva – Kohila. Pühapäeval mängivad Ravens – Viimsi ning Maksimum – Sillamäe Alexela.