22

02.2021

10:29

Coolbet saaliliigas hoogu koguv Ravens alistas Cosmose

Coolbet saaliliigas peeti nädalavahetusel neli kohtumist. Tartu Ravens Futsal Ares Security suutis võõral väljakul alistada FC Cosmose tulemusega 4:2. Võidutsenud Narva United on lähedal poolfinaalkoha kindlustamisele.

Kiili Spordihoones toimunud mängu asus Cosmos kümnendal minutil Maksim Aleksejevi väravast juhtima, kuid Kenn Laasi 17. minuti värava järel mindi vaheajale viigiseisul.

Temari Nuuma viis tarlased 25. minutil juhtima ja pool minutit hiljem kahekordistas Jan Mihkel Leetsaar Ravensi eduseisu. Raul Rebane viis külalised 33. minuti keskel juba kolme väravaga juhtima ning kuigi Aleksejev lõi 37. minuti keskel ühe värava tagasi, võttis kolm punkti heasse vormi tõusnud Ravens.

Samal ajal alistas Narva United kodus JK Kohila 7:4. Narva võitis juba avapoolaja 4:0. Kohila jõudis küll kahel korral kahe värava kaugusele, kuid United suutis hoida turvalist eduseisu. Aleksandr Starodub ja Semen Fedotov lõid kaks väravat ja lisasid mõlemad ühe resultatiivse söödu. Kohila poolt paistis silma Martin Heinaru, kes lõi ühe värava ja andis kaks resultatiivset söötu.

Kaks kohtumist osutusid ühepoolsemateks. Sillamäe FC Npm Silmet läks Aleksandr Dubõkini kübaratrikist juba kolme ja poole minutiga võõrsil Tartu Maksimum Welco vastu 3:0 juhtima ja võitis kohtumise lõpuks 10:3. Maksimum Welcol oli hea võimalus mängu tagasi tulla teise poolaja alguses, kui kaotusseisu vähendati 2:4-le, kuid seejärel läksid külalised oma teed. Kolm väravat sai kirja ka Stanislav Bõstrov ja kaks lisas Anton Mašinistov. Bõstrov andis ka lausa neli resultatiivset söötu. Kaotajate poolt lõi kaks väravat Priit Peedo.

Viimsi FC Smsraha ei andnud võõrsil võimalust Rummu Dünamole, kes alistati lausa 18:3. Lausa kaks mängijat said kirja kahekohalise arvu resultatiivsuspunkte, kuid Oleksandr Sorokin lõi neli väravat ja andis seitse resultatiivset söötu ning Ervin Stüf sai kirja 6+4. Neli väravat lõi ka Jevgeni Merkurjev.

Viimsi jätkab täisedu 36 punktiga, kui põhiturniiri lõpuni on jäänud kaks vooru. Narva United on pidanud ühe mängu vähem ning 24 punkti annavad soodsa positsiooni jõuda samuti otse poolfinaali. 12 mängu pidanud Cosmos on 17 punktiga kolmas ja 11 korral väljakul käinud Sillamäe 16 punktiga neljas. Viimasest viiest mängust kümme punkti noppinud Ravens on nüüdseks pidanud kümme mängu ja kirja saanud 13 punkti. Alumine kolmik on pidanud võrdselt 12 kohtumist, kui Kohila ja Maksimum Welcol on teenitud kümme punkti ja Rummu on viimasel tabelireal seitsme punktiga.

Tuleval nädalalõpul kohtuvad Ravens – Kohila, Sillamäe – Viimsi, Narva – Maksimum Welco ja Cosmos – Rummu. Ida-Virumaal toimuvatest mängudest näitab otsepilti ESN TV YouTube’i kanal.