09

04.2011

17:58

Ebastabiilne Tammeka hävis Levadia vastu

Ebastabiilselt jätkavast Tartu Tammekast ei olnud kodus vastast Levadiale, kes võttis koduteele kaasa kindla 5:0 võidu.

Kohtumist alustas aktiivsemalt Levadia ning kohati tundus, et mängiti lausa nelja ründajaga, sest nii äärepoolkaitsjad kui ka äärekaitsjad olid äärmiselt aktiivsed ning tõusid julgelt. Esimese poolaja algul oli hea võimalus Tammekal juhtima minna, kui umbes 20 meetrilt teeniti karistuslöök. Heiko Tamm lõi palli aga napilt üle värava.
Tammekal tekkisid küll mõned võimalused veel, kuid enamjaolt toimus mäng siiski sinisärkide väljakupoolel. Mitmel korral tekkisid head šansid Nikita Kolyaevil, kuid väravast jäid lahutama kas mõned meetrid või peatas rünnaku suluseisulipp.

18. minutil viis pealinlased juhtima Vitali Leitan, kelle teele saadetud palli ei olnud võimeline püüdma Göksu Hasancik ning väljakul mitmeid põrkeid teinud mänguvahend maandus värava paremas alumises nurgas.

Kõigest viis minutit hiljem oli täpne vanameister Konstantin Nahk, kes Levadia eduseisu kaheväravaliseks vormistas.

“Suutsime oma võimalused ära lüüa. Esimene poolaeg oli tuul vastu ja mängisime pikki palle kaitsjate seljataha,” rääkis esimese kolmveerandtunni taktikast Taijo Teniste.

Teise poolaja alguses tundus, et Tammeka on leidnud uue hingamise, kuid pettepildiks see jäigi, sest tartlastel tekkis veelgi vähem väravavõimalusi kui enne. Levadia poolelt näitas häid oskusi Igor Subbotin, kes paistis silma heade tsenderdustega.

72. minutil tegi Leitan seisuks 3:0 ning kõigest neli minutit hiljem lõi Nahk tõelise iluvärava – vasakul äärel palli saanuna saatis ta nahkkera väikese nurga alt väljaku äärest värava paremasse ülemisse nurka.

Teisel üleminutil, mil Tammeka oli praktiliselt loobunud ning väljakul vaid lonkis, sai jala valgeks ka Trevor Elhi, kes vahetusest mängu sekkununa suutis konkurentidele palju segadust tekitada.

“Esimene poolaeg oli väga hea, saime oma mängu käima ja lõime võimalused ära. Teisel poolajal ei olnud me enam nii head,” võttis Teniste kohtumise kokku.

“Ütlesin pärast kohtumist mängijatele ka, et asi on selles, kas nad tahavad mängida või niisama väljakul olla. Viimaseks on muud liigad,” näitas Marko Kristal välja oma pettumust. “Arvan, et Levadia on sama hea kui eelmisel aastal, aga meie oleme kordades halvemad. Kui hooaja algul räägiti ja oodati, et sel aastal teeme sammu edasi, siis seda sammu ma hetkel ei näe.”

Kristal ütles, et meeskond on väga ebastabiilne: “Kui eelmine kohtumine oli juba enam-vähem mängu moodi, siis sel korral kohe kindlasti mitte, kuigi meeskond jäi samaks. Lihtsalt mängukvaliteet on läinud halvemaks.”

Võit tõstis Levadia 11 punkti peale ja mööda Kaljust. Liiderduost jäädakse kolme silma kaugusele. Tammeka kolm silma jätavad nad kaheksandaks.

Järgmisel nädalal võõrustab Levadia kell 14.00 algavas telemängus Transi, Tammeka sõidab külla Sillamäe Kalevile.

9. aprillil kell 17:00 Annelinna kunstmuru (Kaunase pst 68B, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - TALLINNA FC LEVADIA  0:5 (0:2)