03

04.2024

10:27

Eesti noortevõistkond alustab Balti liigas otsustavate sõelmängudega

Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendav Balti liiga on jõudnud otsustavate sõelmängudeni. U16 vanuseklassist veerandfinaali pääsenud FC Nõmme United mängib esimese kohtumise täna, 3. aprillil.

Kodus-võõrsil printsiibil peetavaid sõelmänge alustab A-alagrupis esikoha saanud FC Nõmme United täna Riias, kui vastaseks on B-alagrupi neljas SK Super Nova. Alagrupifaasis teenis Läti meeskond kokku 6 punkti, kusjuures punkte koguti vaid mängudest samasse alagruppi kuulunud Eesti meeskondade vastu. A-alagrupi liidrikohal lõpetanud Nõmme Unitedi saldoks jäi 10 punkti. Seejuures teenis sama arvu punkte ka FK Žalgiris (Leedu), ent lõplikus paremusjärjestuses andis Eesti meeskonnale edu omavahelises mängus teenitud 3:0 võit.

Riias pannakse pall mängu kell 14.00. Veerandfinaali teine vaatus toimub nädala pärast, 10. aprillil kell 14.30 Sportland Arenal.

U15 vanuseklassis tagasid edasipääsu veerandfinaalidesse Tallinna FC Flora ja Viimsi MRJK Punane. Florat ootab veerandfinaali esimene vaatus FS Metta (Läti) vastu Sportland Arenal ees 17. aprillil kell 15.00, sõelmängu korduskohtumine peetakse Riias 1. mail kell 14.00. Viimsi MRJK vastane otsustavates mängudes selgub täna, 3. aprillil, kui A-alagrupi lõpliku paremusjärjestuse paneb paika RFSi (Läti) ja Kaunase Žalgirise (Leedu) vaheline edasilükkunud alagrupimäng. Viimsi vastase selgumisel pannakse paika ka veerandfinaalkohtumiste toimumisajad, mille teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis olid alagrupifaasis vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules olid Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osales kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.