15

07.2021

20:14

Esiliiga B-d asus juhtima Harju JK Laagri

13. ja 14. juulil mängiti Esiliiga B-s 11. vooru kohtumisi. Senine liider Viimsi JK kaotas ning liidriks tõusis Harju JK Laagri.

Vooru esimeses kohtumises läksid teisipäeval, 13. juulil vastamisi Nõmme Kalju FC U21 ja JK Tallinna Kalev U21. Avapoolaja ainsa värava lõi Stanislav Tsõmbaljuk, kes viis sellega Kalju 1:0 eduseisuga vaheajale. 56. minutil tegi Kalevi poolelt skoori Robin Tiigiste, ent neli minutit hiljem lisas Kert Miltop Kalju arvele teise ning kohtumine võideti seisuga 2:1. Vooru järel asub Kalju 13 punktiga seitsmendal, Kalev 10 punktiga üheksandal kohal.

14. juuli mängupäeva avas Tallinna JK Legioni U21 meeskonna ja FC Tallinna vastasseis. Legion haaras ohjad kiirelt enda kätte, kui Anton Lyubeevi ja Daniel Fedotovi tabamustest oli seis kümnendaks minutiks juba 2:0. Pärast vaheajapausi viigistas FC Tallinn seisu, kui täpsed olid Yaroslav Dmitriev ja Nikita Brõlin. Legion kindlustas kohtumise 3:2 võidu normaalaja esimesel üleminutil, kui penalti realiseeris Fedotov. Liigatabelis asub Legion 9 punktiga viimasel tabelireal, FC Tallinna kogutud 15 punkti paigutab meeskonna kuuendale kohale.

Kohtla-Järve Spordikeskuse staadionil toimunud kohtumises läksid vastamisi Ida-Virumaa FC Alliance ja Harju JK Laagri. Väravateta viigiseis püsis tablool avapoolaja lõpuminutiteni, kui Marek Šatov viis Harju Laagri 1:0 ette. Teisel poolajal sai esimese tabamuse kirja Alliance, kui täpne oli Egor Denisov, ent Karel Mustmaa ja Andre Järva viisid Harju Laagri taas juhtima ning lõpuvile järel saadi kirja 3:1 võit. Võiduga tõusis Laagri liigatabeli tippu, Alliance asub 16 punktiga viiendal kohal.

Haapsalu linnastaadionil võõrustas Läänemaa JK Viimsi JK-d. Viimsi avas oma skoori juba 7. minutil, kui täpne oli Ken-Marten Tammeveski, ent Läänemaa poolelt vastas 29. minutil väravaga Juhan Jograf Siim ning Martin Salfi avapoolaja üleminutitel realiseeritud penalti viis võõrustaja vaheajale 2:1 eduseisus. Ka teise poolaja esimese tabamuse sai kirja Viimsi, ent Salfi teine realiseeritud penalti ning Kristo Enni värav tegid seisuks 4:2 Läänemaa kasuks. Kohtumise üleminutitel oli Viimsi poolelt täpne Rasmus Kala, ent punktideks sellest ei piisanud ning vastu võeti 3:4 kaotus. Läänemaa tõusis kohtumise järel liigatabelis kolmandaks, Viimsi langes teisele kohale.

JK Tabasalu võõrustas Tabasalu Arenal Vändra JK Vaprust. Rainer Peips viis Vändra juhtima juba kolmandal minutil ning avapoolajal oli täpne ka Teet Kallaste. Vaheajale mindi 2:0 eduseisus ning kuna teisel poolajal väravaid kumbki meeskond ei löönud, jäi see ka kohtumise lõppseisuks. Tabasalu hoiab liigatabelis 16 punktiga neljandat kohta, Vändra arvel on 13 punkti, mis paigutab meeskonna kaheksandale tabelireale.

Esiliiga B-s mängitakse 12. vooru kohtumisi 17. juulil. Lisaks mängivad 19. juulil seni pidamata 8. vooru kohtumise TJK Legion U21 - Ida-Virumaa FC Alliance.