08

04.2024

13:39

Esiliiga B kahe esimese duellist väljus võitjana Tammeka U21

Sellel nädalavahetusel toimus Esiliiga B viies voor. Pärnu Jalgpalliklubi võitis 2:1 Tallinna JK Legioni, Läänemaa JK alistas 4:1 Jõhvi FC Phoenixi, Viljandi JK Tulevik mängis 3:3 viiki FA Tartu Kaleviga, JK Narva Trans U21 sai 1:0 jagu Nõmme Kalju FC U21 võistkonnast ning Tartu JK Tammeka U21 oli tulemusega 4:1 parem FC Kuressaare U21 meeskonnast.

Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul kohtunud Pärnu Jalgpalliklubi ja Tallinna JK Legioni mängu läks juhtima külalisvõistkond, kui 40. minutil määratud penalti realiseeris Leonid Arhipov, kes lõi ühtlasi oma hooaja esimese värava. Teise poolaja lõpus pööras koduvõistkond mängu enda kasuks, kui 78. minutil oli täpne Artur Tolli ning viis minutit hiljem viis vahetusest sekkunud Igor Mohhov pärnakad juhtima. Mängu teisel üleminutil sai Eke Tormis Pikk punase kaardi, kuid see ei vääranud Pärnu Jalgpalliklubi teenimast hooaja esimest võitu, mis tuli 2:1 seisuga.

Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis mängisid laupäeval Läänemaa JK ja Jõhvi FC Phoenix. Koduvõsitkond haaras kohtumise üle kontrolli juba 8. minutil, kui Andreas Tiits viis Läänemaa 1:0 juhtima. 26. minutil suurendas eduseisu Markus Õispuu ning 2:0 skooriga mindi poolajapausile. Teisel kolmveerandtunnil jätkus Läänemaa domineerimine, kui 49. minutil tegi Martin Valkiainen mänguseisuks 3:0  ning kaheksa minutit lõi Tiits penaltist Läänemaa neljanda tabamuse. 82. minutil hoolitses Vadim Velikanov Phoenixi auvärava eest ning 4:1 võiduga sai Läänemaa hooaja teise võidu.

Viljandi Männimäe Jalgpallihallis võõrustas Viljandi JK Tulevik FA Tartu Kalevit. Külalised läksid kohtumist 12. minutil juhtima Kristofer Kaasiku väravast, kuid 21. minutil viigistas Kristen Kähr mänguseisu, lüües Tuleviku hooaja esimese värava sellel hooajal. Esimese poolaja lõpus läks Tulevik ka kohtumist juhtima, kui Kaimar Saagi 38. ja Jan Lukas Mätliku 43. minuti väravad andsid koduvõistkonnale poolajapausiks 3:1 eduseisu. Teisel poolajal suutis Kalev mängu tagasi tulla, kui 66. minutil oli täpne taas Kaasik ning 75. minuti lõi Maxim Vikman tabloole 3:3 viigiseisu. Esimesel lisaminutil sai Karl Vaabel ilmse väravavõimaluse ärahoidmise eest punase kaardi ning sellega väravaterohke kohtumine ka lõppes. Tulevik sai tabelisse kirja hooaja esimese punkti, Kalev pidi teist kohtumist järjest leppima viigiga.

Narva Kalev-Fama staadionil sai pühapäeval näha duubelvõistkondade duelle, kui esmalt läks JK Narva Trans U21 vastamisi Nõmme Kalju FC U21 võistkonnaga. Kohtumise ainuke värav sündis 10. minutil, kui koduvõistkonna eest tegi skoori Jegor Žuravljov. Mitmeid esindusvõistkonna mängijaid kasutanud narvakad ei suutnud ülejäänud kohtumise jooksul endist Transi mängijat Maksim Pavlovi üle mängida, kuid väravat ei suutnud lüüa ka Kalju U21, seega lõppes kohtumine piirilinlaste 1:0 võiduga. Trans sai hooaja kolmanda võidu, Kalju hooaja teise kaotuse.

Esiliiga B viienda vooru lõpetas Tartus peetud kohtumine, kus tabeli teine võistkond Tartu JK Tammeka U21 võõrustas tabeliliidrit, FC Kuressaare U21 meeskonda. Kodumeeskond alustas kohtumist paremini, kui juba poole tunni järel oli Tammeka 3:0 eduseisus. 13. ja 24. minutil skooris Esiliiga B märtsikuu parim mängija Akaki Gvineria, 30. minutil suurendas tartlaste eduseisu kolmeväravaliseks Laurits Õunpuu. Teisel poolajal lõid saarlased ühe värava tagasi, kui 66. minutil tegi Kuressaare kapten Joosep Kobin mänguseisuks 1:3. Mängu lõpus lõi Tammeka Kuressaare võrku neljanda värava, kui oma hooaja esimese värava lõi vahetusest sekkunud Romet Silov. 4:1 võiduga jätkas Tammeka hooaja algusest kestvat kaotuseta seeriat, Kuressaare sai viiendas voorus hooaja esimese kaotuse.

Viie vooru järel on Esiliiga B tabeli neli esimest duubelvõistkonnad: liigat juhib Tammeka U21 13 punktiga, neile järgnevad Kuressaare U21 12, Trans U21 10 ja Kalju U21 üheksa punktiga. Parim iseseisev klubi on viiendal kohal Tartu Kalev kaheksa punktiga, kuuendaks tõusis Läänemaa kuue silmaga. Seitsmes, kaheksas ja üheksas on nelja punktiga vastavalt Pärnu JK, Jõhvi Phoenix ja Tallinna Legion. Tabeli viimasel real jätkab ühe punktiga endiselt Viljandi Tulevik.