06

07.2022

14:31

Esiliiga B liidrid on kindlal kursil, Tammeka U21 libastus

Nädalavahetusel leidis Esiliiga B 19. vooru raames aset viis kohtumist. Tabeliliidrid said kirja kindlad võidud, kolmas Tartu JK Welco päästis viimase minuti väravast viigipunkti.

Tartu Annelinna kunstmurustaadionil toimunud mängu alustas paremini Kalev U21 meeskond, kes 18. minutil Mark Mälksoo väravast kohtumist juhtima läks. Kalevi juhtimisel mindi poolajapausile ning suure osa teisest poolajast suudeti eduseisu kaitsta. Kalevi noorte pidustused rikkus aga 90. minutil Karl Joosep Mark, kes viigistas mänguseisu ning päästis Welcole koduväljakul magusa punkti. Võidetud viigipunkt tähendab, et Welco on kogunud 33 punkti ja sellega tõusti tabelis Tammeka U21 võistkonnast mööda kolmandale reale. Kalev U21 paikneb 31 punktiga viiendal kohal.

FA Tartu Kalev korraldas Läänemaa JK vastu tõelise väravatesaju ning alistas külalised kindlalt 5:0. Esimese poolajal tegid skoori Markus Jõgi, Martin-Gert Pärli ja Martin Aasmäe ning viisid Kalevi poolajapausile 3:0 eduseisus. Jõgi mängu teine värav 65. minutil ja Priit Peedo üleminutite tabamus vormistasid lõppseisuks 5:0. Kalev on kogunud tabelisse 26 punkti ning hoiab kuuendat kohta, Läänemaa neist 10 punkti vähem ning asetseb kaheksandal tabelireal.

Veelgi rohkem väravaid suutis vastaste võrku lüüa liiga liider JK Tabasalu, kes võitis koduväljakul Nõmme Kalju FC U21 meeskonda 6:0. Mäng oli tehtud juba esimese pooltunniga, kui Tabasalu suutis lüüa neli väravat. Mängu lõpus lisati veel kaks, mis tegi lõppseisuks 6:0. Liiga suurim väravakütt Tristan Pajo säras kübaratrikiga, Dinars Ekharts sai kirja kaks ning Alan Nahk ühe värava. Tabasalu on 44 punktiga kindel tabeli liider, Kalju U21 hoiab 22 punktiga seitsmendat positsiooni.

Vooru üllatustulemus sündis Tallinna JK Legion U21 ja Tartu JK Tammeka U21 kohtumises. Võõrustaja Legion läks mängu 13. minutil Ivan Timofejevi väravast juhtima ning selle seisuga mindi ka poolajapausile. Kuigi Tammeka suutis teise poolaja alguses Carl Robert Mägimetsa ja Kevin Burovi kiiretest tabamustest juhtima minna, jäi viimane sõna Legionile. Esmalt viigistas Filipp Drabinko 70. minutil mänguseisu ja 86. minutil realiseeris Daniel Fedotov penalti, mis tõi Legionile 3:2 võidu. Selle tulemusega sai Legion juurde väärtuslikud kolm punkti, mis on vajalikud eelviimaselt kohalt tõusmiseks. Tammekale tähendas kaotus esikolmikust välja libisemist, 33 punktiga ollakse neljandal tabelireal.

Vooru lõpetas kohtumine FC Tallinna ja Raplamaa JK vahel. FC Tallinn suutis mängu juba 9. minutil David Datovi tabamusest juhtima minna. Kuigi esimesel poolajal rohkem väravaid ei löödud, siis teisel poolajal toimus väravatesadu. Esmalt viigistas 60. minutil Raplamaa poolelt mänguseisu Erich-Raimond Stepanjuga, kõigest minut hiljem haaras aga FC Tallinn uuesti mängu juhtimise, kui värava lõi Albert Taar. Maksim Kalimullini, Maksim Tšerezovi ja Albert Taara väravatest juhtis FC Tallinn 87. minutiks 5:1. Külalised suutsid esimesel üleminutil küll ühe värava tagasi lüüa, kuid sellega FC Tallinn ei piirdunud – minut hiljem vormistas Maksim Kalimullin mänguseisuks 6:2. Võit teeb FC Tallinna senise hooaja punktisummaks 37, millega hoitakse teist kohta. Raplamaa on suutnud seni koguda vaid kuus punkti ning asetseb kindlalt viimasel tabelireal.

Esiliiga B järgmised mängud leiavad aset 16. ja 18. juulil.