26

08.2019

10:30

Esiliiga B Nõmme derbit jälgis kohapeal 312 inimest, Kalju U21 teenis magusa võidu

Esiliiga B-s sai eile näha liidrite lahingut, kui Nõmme Unitedi ja Nõmme Kalju U21 vastasseisu jälgis Männiku staadionil 312 inimest.

Matši alustas teravamalt Kalju U21, kes haaras 31. minutiks Jevgeni Demidovi väravatest 2:0 eduseisu. Sealjuures oli Roman Sobtšenko 25. minutil eksinud veel ka penaltil. 60. minutil suutis Unitedi poolelt Robi Saarma penaltipunktilt ühe tagasi lüüa ning 89. minutil tekkis oivaline võimalus ka viigiväravaks, kuid Taavi Lauritsa penalti teed Kalju U21 võrku ei leidnud ja nii teeniski Kalju järelkasvumeeskond väärt 2:1 võidu. Nõmme derbi järel vähenes liidrite vahe neljale punktile - 25. vooru järel jätkab United 57 punktiga esikohal, Kalju U21 hoiab 53 silmaga teist positsiooni.

Lisaks liidrite vastasseisule sai eile näha ka 3.-4. koha meeskondade mõõduvõttu, kui Viimsi JK koduplatsil vajaliku 2:1 võidu Vändra Vapruse üle teenis. Vändra asus kohtumist 34. minutil küll tänu Rasmus Allese väravale juhtima, kuid Geir-Kristjan Suurpere ja Rasmus Kala teise poolaja tabamused tõid Viimsile 140 pealtvaataja ees ikkagi tabelisse vajalikud kolm punkti. Vändra säilitas veel küll 44 punktiga kolmanda koha, kuid Viimsi JK tõusis 42 silma juures kohe nende kannule.

Viiendalt tabelirealt leiame 40 punktiga Pärnu Jalgpalliklubi, kes oli eile õhtul võõral väljakul 120 silmapaari ees 3:1 üle Võru Heliosest. Helios asus sealjuures kohtumist juba 4. minutil juhtima, kuid 45. minutiks oli Pärnu JK omakorda kolm väravat vastu löönud.

Tabeli teises pooles teenisid vajalikud võidud Keila JK ning Põhja-Tallinna JK Volta. Keila alistas eile õhtul võõrsil 268 pealtvaataja ees 2:1 JK Tabasalu ning Volta oli samuti skooriga 2:1 võõral väljakul üle Paide Linnameeskond U21-st. Need tulemused tähendavad, et heitlus liigasse püsimajäämise nimel on endiselt ülimalt pingeline ning 6. ja 10. meeskonda lahutavad hetkel vaid 8 punkti. Nimelt on Helios praegu 30 silmaga 6. tabelireal, neile järgneb 27 punktiga Keila. Paide Linnameeskond U21 ja JK Tabasalu jagavad 23 punkti juures 8.-9. kohta ja Volta lepib hetkel veel 22 punkti ja 10. tabelireaga.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.