10

03.2024

21:50

Esiliiga B-s jätkavad täiseduga Tammeka ja Kuressaare duubelvõistkonnad

Esiliiga B teise vooru mängud peeti pühapäeval, 10. märtsil, kui väljakult lahkusid võidukalt Tartu JK Tammeka U21, Nõmme Kalju FC U21, JK Narva Trans U21 ja Tallinna JK Legion.

Teise vooru avamängus alistas FC Kuressaare U21 võõrsil FA Tartu Kalev meeskonna tulemusega 2:1. Tartu Annemõisa jalgpallihallis haaras kiirelt edu võõrustav meeskond, kui 6. minutil Kris Edvard Kohv meeskonna juhtima viis. 14. minutil viigistas seisu Andero Kivi. Tulemusega 1:1 siirduti pausile. Mängu otsustas 58. minutil Kivi, kelle tabamuse järgselt teenis Kuressaare duubelvõistkond teise järjestikuse võidu. Täisedu tulemusel asutakse liigatabelis kuue punktiga teisel kohal. Tartu Kalev paikneb võidu, kaotuse ning kolme punktiga tabeli neljandal real.

Laupäeval, 16. märtsil läheb Kuressaare duubelvõistkond kolmandas voorus võõrsil vastamisi Läänemaa JK-ga. Tartu Kalevit ootab samal päeval ees võõrsil kohtumine Jõhvi Phoenixiga.

Teise järjestikuse võidu teenis liigas ka Tartu JK Tammeka U21, kes koduväljakul oli tulemusega 3:0 parem Jõhvi FC Phoenixi meeskonnast. Mängu käigu otsustas Tammeka duubelvõistkond Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul esimese pooltunniga, haarates 2:0 edu. 25. minutil sai värava enda nimele Akaki Gvineria, viis minutit hiljem kasvatas eduseisu Robin Mathias Müür. Võiduvärava toimetas 69. minutil võrku taas Gvineria. Kahe mänguga on Tammeka duubelvõistkond löönud vastastele neli tabamust ning hoidnud enda seljataguse puhtana, selle tulemusel tõusti liigatabelis kuue punktiga liidriks. Eelmise vooru liider, Jõhvi Phoenix langes kolme punktiga kuuendale reale.

Esiliiga B kolmandas voorus ootab pühapäeval, 17. märtsil Tammeka U21 võõrsil vastasseis Viljandi JK Tulevikuga. Jõhvi Phoenix võtab laupäeval, 16. märtsil Kiviõli Arenal vastu FA Tartu Kalevi. Kohtumise avavile kõlab kell 17.00.

Nõmme Kalju FC U21 alistas samal päeval võõrsil suureskoorilises kohtumises Pärnu Jalgpalliklubi tulemusega 5:2, kübaratriki sai kohtumises enda nimele Igor Subbotin. Kalju duubelvõistkond andis tormihoiatuse juba kohtumise esimese üheksa minutiga, kui kaks väravat sai enda nimele Nikita Ivanov. 20. minutil kasvatas edu kolmeväravaliseks Igor Subbotin. Pärnu pääses mängu tagasi 29. minutil Silver Õismetsa tabamusest. Kalju U21 3:1 edus mindi vaheajale. 52. minutil vähendas vahet Mirko Mardiste, kuid Kalju duubelvõistkonnal oli kaks vastust varuks: 73. minutil kasvatatas taas edu Subbotin. 80. minutil jäi Pärnu väljakul vähemusse, mille omakorda kasutas kiirelt ära Subbotin, vormistades tabamusega kübaratriki. Ühe võidu ja kaotuse järel asub Kalju U21 kolme punktiga viiendal kohal. Pärnu Jalgpalliklubi ei ole Esiliiga B-s veel punktiarvet avanud, mis paigutab nad eelviimasele positsioonile.

Kolmandas voorus ootab laupäeval, 16. märtsil Nõmme Kalju FC U21 võõrsilkohtumine Tallinna JK Legioniga. Pärnu Jalgpalliklubi võõrustab päev hiljem, pühapäeval algusega kell 17.00 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul JK Narva Trans U21.

JK Narva Trans U21 teenis Esiliiga teises voorus suureskoorilise võidu, kui koduväljakul oldi tulemusega 5:0 paremad Läänemaa JK. Avapoolaeg Narva Kalev-Fama staadionil kuulus tulemusega 3:0 Transi duubelvõistkonnale, kui väravad said kirja Denis Poliakov, Nikita Baljabkin ning penaltist Jegor Žuravljov. Teisel poolajal olid Trans U21 poolt täpsed veel Maxim Stepanov ja Nikita Muravljov. Esiliiga B-s on Trans U21 teeninud võidu ja kaotuse, mis positsioneerib nad kolme punktiga kolmandale kohale. Läänemaa Jalgpalliklubi on samuti kirja saanud ühe võidu ja kaotuse, mis positsooneerib nad väravatevahega 3:5 kaheksandale reale.

Esiliiga B kolmandas voorus kohtub JK Narva Trans U21 pühapäeval, 17. märtsil võõrsil Pärnu Jalgpalliklubiga. Läänemaa JK võõrustab laupäeval, 16. märtsil algusega kell 18.30 Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis FC Kuressaare U21.

Esiliiga B teise vooru viimases mängus teenis kolm võidupunkti Tallinna JK Legion, kes alistas võõrsil Viljandi JK Tuleviku 3:0. Viljandi Männimäe Jalgpallihallis viis Legioni 18. minutil juhtima Martin Eensalu. Teisel poolajal kasvatas esmalt edu Vsevolod Pochekutov ning võidutabamuse vormistas 87. minutil Eensalu. Ühe võidu ja kaotusega asub Legion tabelis kolme punktiga seitsmendal real. Viljandi Tulevikul, kel võiduarve veel avamata paikneb viimasel kohal.

Kolmandas voorus võõrustab Viljandi Tulevik Viljandi Männimäe Jalgpallihallis pühapäeval, 17. märtsil algusega kell 17.00 Tartu JK Tammeka U21. Legion kohtub võõrsil laupäeval, 16. märtsil Nõmme Kalju duubelvõistkonnaga.