12

08.2019

13:57

Esiliiga B-s suurendasid Nõmme meeskonnad oma eduseisu

Esiliiga B-s peeti lõppenud nädalavahetusel 23. vooru kohtumisi. Vooruga tehti algust juba neljapäevil, mil Vändra JK Vaprus kaotas punkte Pärnus.

Pärnu Jalgpalliklubi oli kodus Vändrast üle tulemusega 4:2. Vändra läks küll mängu Harris Jürissaare väravast kuuendal minutil juhtima, kuid vahejaks oli seis juba pärnakate kasuks 3:1. Risto Kauniste viis oma õhtu teise tabamusega Pärnu JK 76. minutil koduvõistkonna juba 4:1 ette ning kohtumise viimase väravast eest hoolitses Vändra mängija Kevin Künnapas kolmandal lisaminutil.

Möödunud voorus Võru FC Heliosega viigistanud ning viimati Tipneri karikasarjas Tartu JK Tammekale peavalu tekitanud FC Nõmme United naasis võidurajale, kui Viimsi JK-st oldi üle 4:1. JK Tabasalu oli avapoolaja väravatest võõrsil 3:0 üle Võrust ja Keila JK jäi kodus 0:2 alla Paide Linnameeskond U21-le.

Vooru ainus pühapäevane mäng osutus Andreas Tiitsi etenduseks, kui 17-aastane noormes sai Nõmme Kalju FC U21 ridades kirja kübaratriki ja aitas oma meeskonna 3:2 võiduni Põhja-Tallinna JK Volta üle. Kalju mängis alates 54. minutist arvulises ülekaalus, kui Volta mängija Henry Niinlaub teenis teise kollase kaardi. Lõpuminutitel pidi ka Kalju hakkama saama kümne mängijaga, sest teise koolase kaardi teenis Marcus Suurväli.

United on tabeli tipus 51 punktiga, rivaal Kalju U21 jääb neist maha nelja punktiga. Vändra on 41 punktiga jätkuvalt kolmandal kohal, sest kahe punkti kaugusel olev Viimsi samuti punktilisa ei saanud. Pärnu on 34 punktiga viiendal tabelireal. Kogu tabeliseisu, kõikide tulemuste ja ajakavaga saab tutvuda SIIN.