09

08.2022

15:45

Esiliiga B tabelitipud võtsid võidud, tabeli keskpaik muutus tihedamaks

Esiliiga B 22. mänguvoorus jooksid väljakule kõik kümme võistkonda. Sepa kunstmurustaadionil näitas tartlaste siseasjas FA Tartu Kalev oma paremust Tartu JK Tammeka U21 üle.

Kalev suutis 10. minutil tänu Priit Peedo väravale juhtima minna, kuid poolajapausile läks Tammeka U21 siiski 2:1 eduseisus. Teisel poolajal sahistas Peedo veel kaks korda väravavõrku ning üks tabamus Kris Edvard Kohvilt tegi lõppseisuks 4:2 Kalevi kasuks. Sellega tõusis Kalev nelja punkti kaugusele viiendal kohal olevast Tammeka U21 meeskonnast.

Liigaliider JK Tabasalu võttis võõrsil Tallinna JK Legion U21 vastu kindla 3:0 võidu. Joosep Põderi, Peeter Kleini ja Alan Nahki väravad lõpetasid Tabasalu kaotuseseeria, mis võimaldab jätkata liigavõidu jahtimist.

Tabeli viimane meeskond, Raplamaa JK sõitis ülikoolilinna Tartu JK Welcole külla, kuid pidi vastu võtma kaotuse. Tauno Tekko viis 26. minutil Welco penaltipunktilt juhtima ning pärast seda enam tagasi ei vaadatud. Marko Mägi ja Martin Jõgi lisasid omapoolse panuse ning Welco võttis sellega kindla 3:0 võidu.

JK Tallinna Kalev U21 võõrustas Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul Läänemaa JK tiimi. Sten Luhti ja Taavi Jürisoo väravatest võeti 2:0 võit ning see võimaldas Kalev U21-l tõusta 41 punkti peale, millega on võimalik tabeliliidritel kannul püsida.

FC Tallinn kindlustas suureskoorilise võiduga Nõmme Kalju FC U21 üle tabeli teist positsiooni. Esimesel poolajal mindi Maksim Kalimullini ja Aleksandr Ossipovi väravatest 2:0 juhtima. Teise poolaja alguses lõid Kirill Nesterov ja Viktor Plotnikov kiirelt veel kaks väravat enne kui 78. minutil Vassili Kulik seisuks 5:0 tegi. Igor Subbotin suutis 87. minutil Kalju U21 poolelt ühe tagasi lüüa, kuid Maksim Kalimullini penalti kaks minutit hiljem tegi lõppskooriks 6:1 FC Tallinna kasuks.