01

04.2024

12:51

Esiliiga B uueks liidriks tõusis Kuressaare U21

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga B neljanda vooru kohtumised. Tallinna JK Legion viigistas 1:1 Tartu JK Tammeka U21 võistkonnaga, FC Kuressaare U21 alistas 1:0 Viljandi JK Tuleviku, FA Tartu Kalev leppis Pärnu Jalgpalliklubiga 0:0 viiki, JK Narva Trans tegi 1:1 viigi Jõhvi FC Phoenixiga ja Nõmme Kalju FC U21 võitis 6:3 Läänemaa JK-d.

Vooru esimeses kohtumises võõrustas Tallinna JK Legion Sportland Arenal Tartu JK Tammeka U21 võistkonda, kes sõitis Tallinnasse tabeliliidrina. Ligi pooletunnise mängu järel läksid külalised ka kohtumist juhtima, kui 29. minutil oli täpne Akaki Gvineria. Sellega lõi grusiinist ründaja oma hooaja neljanda värava. Teisel poolajal vastas Legioni kaitsja Nikita Salamatov, kes lõi 65. minutil nurgalöögist seisuks 1:1. 78. minutil jäi Tammeka arvulisse vähemusse, kui Kevin Burovile määrati teine kollane kaart simuleerimise eest. Rohkem väravaid kohtumises ei löödud ning mõlemad meeskonnad kirjutasid tabelisse ühe viigipunkti. Tammeka jaoks oli tegemist hooaja esimese punktikaotuse ja sisselastud väravaga, Legion teenis teist korda see hooaeg kohtumisest punktilisa.

Teises laupäevases kohtumises läksid Kuressaare linnastaadionil vastamisi FC Kuressaare U21 ja Viljandi JK Tulevik. Kuressaarel oli enne mängu täisedu, Tulevik sõitis Saaremaale eesmärgiga teenida hooaja esimesed punktid. Tasavägise mängu murdehetk saabus 82. minutil, kui 15 minutit varem vahetusest sekkunud Andri Rõõmus lõi kohtumise ainsa värava. 1:0 võiduga lõppenud kohtumise järel säilitas Kuressaare duubelvõistkond täisedu, Tuleviku kaotusteseeria venis aga neljamänguliseks.

Laupäevase mängupäeva lõpetas FA Tartu Kalevi ja Pärnu Jalgpalliklubi vaheline mõõduvõtt. Kalevil oli enne kohtumist kirjas kuus punkti, Pärnu sõitis Tartusse punktiarvet avama. Üheksat kollast kaarti näinud võitluslik kohtumine lõppes väravateta viigiga ning sai külalisvõistkond tabelisse hooaja esimese punkti. Kalev lisas kahe võidu ja kaotuse kõrvale esimese viigi.

Pühapäev algas Ida-Virumaa võistkondade duelliga, kui JK Narva Trans U21-le sõitis külla Jõhvi FC Phoenix. 14. minutil läksid võõrustajad Aleksei Stepanovi väravast juhtima, kuid esimese poolaja lõpu eel andis mängu peakohtunik Kristjan Siilak Phoenixi kasuks penalti. Selle realiseeris Jelissei Zahharov ning poolajale mindi viigigseisul. Teine kolmveerandtund väravalisa ei pakkunud ning kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Esiliiga B neljanda vooru lõpetas mõõduvõtt Nõmme Kalju FC U21 ja Läänemaa JK vahel. Kui vooru varasemas neljas kohtumises löödi kokku vaid viis väravat, siis viimane mäng pakkus suurt väravatesadu. Esimene poolaeg oli Kalju täielik jõudemonstratsioon, kui esimese poolaja järel oli tablool seis 5:0. Nõmmekad viis 12. minutil juhtima Igor Subbotin, 14 minutit hiljem suurendas eduseisu kaheväravaliseks Arkadi Butenko. Pärast Silvester Ilumetsa 31. minuti omaväravat oli seis 3:0 ning poolaja eel skoorisid Kalju eest ka 37. minutil Marlon Liivaru ning 41. minutil Nikita Ivanov. Teisel poolajal avas ka Läänemaa oma mängu väravatearve, kui 59. minutil skooris Markus Õispuu. Kaheksa minutit hiljem oli aga täpne taas Kalju, kui Alex Boronilštšikov lõi kodumeeskonna kuuenda värava. 72. ja 79. minutil lõid Kristo Enn ja Mario Konks Läänemaa kasuks veel kaks väravat, kuid sellest ei piisanud vältimaks Kalju 6:3 võitu.

Neljanda vooru järel on Esiliiga B liider FC Kuressaare U21, kes on kogunud maksimaalsed 12 punkti. Saarlastele järgnevad Tammeka ja Kalju duubelvõistkonnad vastavalt 10 ja üheksa punktiga. Neljandal ja viiendal tabelireal on seitsme punktiga FA Tartu Kalev ja JK Narva Trans U21, neile järgnevad neli punkti kogunud Jõhvi FC Phoenix ja Tallinna JK Legion. Tabeli lõpus on kolme punktiga Läänemaa JK, ühe punktiga Pärnu Jalgpalliklubi ning endiselt punktideta Viljandi JK Tulevik.