12

02.2024

12:19

Esiliiga ja madalamate liigade taliturniiril mängiti eelviimane voor

Esiliiga ja madalamate liigade taliturniiril on mängitud neljanda vooru kohtumised, millest võidukalt väljusid erinevatel tasanditel FC Tallinn, Nõmme Kalju FC U21, FA Tartu Kalev, Tallinna JK Legion, Pärnu JK Vaprus U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi.

Taliturniiri A-tasandi kohtumistest väljusid võidukalt FC Tallinn ja Nõmme Kalju FC U21. FC Tallinn alistas võõrsil Paide Linnameeskond U21 tulemusega 2:1. Raja jalgpallihallis toimunud kohtumise avapoolaeg lõppes tasavägise mängu järel väravateta viigiga. 51. minutil haaras edu Paide duubel, kes läks Kert Kiige tabamusest juhtima. Kaks minutit hiljem viigistas seisu Malinin Vladimir. Võrdne mäng jätkus kuni 89. minutini, mil FC Tallinna võidutabamuse vormistas Mark Slanikov.

Nõmme Kalju FC alistas võõrsil võrdse 1:1 avapoolaja järel EJL jalgpallihallis toimunud mängus JK Tabasalu tulemusega 3:1.

B-tasandil oli FA Tartu Kalev koduväljakul tulemusega 2:1 parem FC Elvast. Kui Viljandi Männimäe jalgpallihallis peetud kohtumise avapoolajal jäid väravad löömata, siis teist poolaega alustas teravalt Elva, kes asus 48. minutil Karl-Ernst Saare väravast juhtima. 62. minutil võrdsustas penaltist seisu Andre Varusk ning 74. minutil sooritas Tartu Kalevi võidutabamuse Gregon Raud.

Tallinna JK Legion alistas Raja Jalgpallihallis JK Tallinna Kalev U21 meeskonna tulemusega 2:0. Avapoolajal kumbki meeskond väravaid ei löönud, teisel poolajal astus Legion kaks sammu edasi lüües kaks vastuseta väravat.

C-tasandil alistas Pärnu JK Vaprus U21 võõrsil Läänemaa JK seisuga 3:2. Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis läks Pärnu Rasmus Ormi tabamusest juhtima. Läänemaa viigivärava eest kandis esmalt penaltipunktilt hoolt Martin Valkiainen, Sten Veski tabamus kasvatas eduseisu 2:1. Sarnaselt oli varuks ka Vaprusel kaks vastust: viigivärava sooritas penaltist Kerdo Kutsar ning võiduvärava eest kandis hoolt Karl Tristan Rand.

Pärnu Jalgpalliklubi alistas EJL jalgpallihallis Harju JK Laagri U21 tulemusega 2:0. Pärnu poolt olid täpsed Mairon Lelov ja Igor Mohhov. Mõlema värava eeltöö vormistas Oleksandr Khomutets.

Esiliiga taliturniiri viimane ehk 5. voor mängitakse 17.–18. veebruarini.